+38 067 329 26 26
Зв'язатися з нами
Напишіть нам
USD
  • UAH
  • EUR
RU/UA/EN

Відпочинок у відомих карпатських селах - Криворівні, Космачі та Дземброні

Вересень та початок жовтня - це, мабуть, ідеальний час для того, щоб милуватися Карпатами. В цей час тут майже не йдуть дощі, які могли вас налякати у червні-липні. Тут не надто спекотно, але іще не холодно. А різноманітні листяні дерева вже одягаються потроху в яскраві шати. В цьому пості пропонуємо вам звернути увагу на відпочинок у відомих карпатських селах - Криворівні, Космачі та Дземброні. Тут є на що подивитися, є де зупинитися в комфорті та смачно попоїсти. А головна причина їхати сюди - чарівні гори - простягаються на десятки кілометрів навколо.

Їхати в Карпати ліпше за все на позашляховику - щоб точно бути застрахованими від будь-яких дорожніх пригод. Таке авто найоптимальніше взяти в оренду, чудовий вибір - тут

Гуцульское село Криворівня

А ми почнемо з Криворівні. Це село відоме завдяки видатному українському письменнику Іванові Франку. Саме це село він обрав для свого постійного літнього відпочинку і приїздив сюди майже щоліта - настільки подобалися йому місцеві краєвиди. Сюди частенько навідувалися також Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Гнат Хоткевич, Василь Стефаник та чимало інших. Саме тут Михайло Коцюбинський створив блискучу повість "Тіні забутих предків", а через півстоліття зняв свій кіношедевр по цій повісті Сергій Параджанов. В Криворівні варто відвідати Церкву Різдва Пресвятої Богородиці 1719 року спорудження та музеї: Літературно- меморіальний музей І. Франка, Музей-садибу Михайла Грушевського та Музей Параски Плитки-Горицвіт, чия велика виставка нещодавно відбулася в київському Мистецькому Арсеналі.

Село Космач

Відоме, насамперед, як найбільше за площею поселення такого типу в Україні, та іще й чисельність населення вражає - понад 7 тисяч мешканців! І чимало з них займається традиційними гуцульськими ремеслами, тому ви тут гарантоване придбаєте ліжники, килими, дерев’яні сувеніри - все оригінальне й за гарні гроші.

Попри те, що це село має глибоке коріння, що сягає ХV століття, тут все в порядку з туристичною інфраструктурою. Для охочих до активного відпочинку у Космачі прокладені пішохідні та веломаршрути околицями села. Тут можна знайти рідкісних звірів та птахів, побачити на власні очі рослинне різноманіття карпатських лісів. Поруч з селом знаходиться Пежеретульський заказник, який допоможе краще пізнати природу Карпат. Є тут і декілька цікавих музеїв: хата-музей з приватною колекцією Любові Варцаб'юк, музей Олекси Довбуша та інші.

Село Дземброня

Дземброня – не лише високогірне мальовниче село, де можна залишитися на день-другий, дихати чистим повітрям та з насолодою спостерігати місцеві краєвиди. Це іще й вдала точка для початку маршруту по найвищому в Україні Чорногірському хребті. Село Дземброня розташоване знаходиться на кордоні з Румунією, тому з однієї з вершин одним оком можна зазирнути й за кордон. А іще тут тече Чорний Черемош – ідеальне місце для рафтингу, який восени іще не втратив актуальності. Тому саме це село - один із найкращих варіантів для втечі від міської суєти. А особливо, якщо ви оберете його як одну з точок своєрідного туру карпатськими селами!

Задавайте питання в InstagramЗадавайте питання в TelegramЗадавайте питання в Viber