+38 067 329 26 26
Зв'язатися з нами
Напишіть нам
USD
 • UAH
 • EUR
RU/UA/EN

Як правильно паркуватися?

Люди використовують автомобіль, не як розкіш, а як засіб пересування. Маючи автомобіль, потрібні чималі витрати на його утримання, та ще відповідальність за всіх, хто бере участь на дорозі. Новачки та водії з великим досвідом водіння нерідко стикаються з проблемою паркування машини. Потрібно мати певні навички й знати правила, які слід неухильно дотримуватися при паркуванні, щоб не допускати різні помилки й уникнути проблем.

Поширені проблеми

Велика частина водіїв допускають зазначені помилки, яке б авто не було. Якщо звернути увагу на них, то навіть паралельне паркування, як і будь-яка інша, перестане бути проблемою.

 1. Важливо відчувати й вміти оцінити розмір машини та габарити паркувального місця. Дана навичка у водіїв з'являється лише з досвідом або після регулярних тренувань. Зручно робити це за допомогою дзеркал.
 2. Важливо оцінювати відстань до краю дороги. Часто водії, переживаючи, що можуть пошкодити свою машину, ставить її дуже близько або, навпаки, занадто далеко, від бордюру. Особливо часто така проблема виникає, коли потрібно паралельна парковка задом. Якщо авто припарковано занадто далеко, то воно заважає іншим учасникам дорожнього руху, а близька парковка може привести до пошкодження дисків або навіть шин. Знаючи, як правильно паркуватися паралельно, особливо заднім ходом, можна уникнути великої кількості помилок на дорозі.
 3. Вибір стоянки повинен ґрунтуватися на декількох факторів. Не можна залишати машину на похилій дорозі, пішохідних доріжках, місцях в'їзду і в інших місцях, заборонених для стоянки. В іншому випадку можна отримати штраф або інші водії зважаться на невелику помста. Також краще уникнути доріг з ухилом, бо завжди є ризик, що авто почне котитися, навіть якщо воно стоїть на ручному гальмі, а це в більшості випадків призводить до ДТП.

Більшість з цих помилок можна уникнути, вивчивши правила дорожнього руху і регулярно тренуючись. А ще не забувайте користуватися дзеркалами. І дзеркало заднього виду, і бічні допомагають уникнути неприємних ситуацій.

Як навчитися правильно паркуватися?

Правильно паркуватися - це ціле мистецтво. Важливо пам'ятати всі нюанси, щоб уникнути будь-яких проблем. Є парковка по діагоналі, паралельна, перпендикулярна. Причому важливо розібратися, як паркуватися передом, а як паркуватися задом. Приділивши увагу вивченню всіх основних моментів одного разу, вийде уникати помилок надалі.

Приступати до навчання по тренуванню парковки потрібно на етапі навчання в автошколі. Важливо уважно слухати інструктора. Ще більш відповідальним має бути навчання в автошколі при їзді на автомобілі. Всі частини навчання важливі. Надалі корисно тренуватися, щоб не втрачати навичок, які були отримані під час навчання в автошколі.

Паралельна парковка

Вона часто стає важкою для водіїв при освоєнні. Перш ніж паркувати авто, необхідно врахувати розмір стоянки. Водії з досвідом знають, що парковочне місце повинно бути від 1,5 до 2 довжин машини при такому вигляді парковки. Якщо ж місця вистачає, то можна починати парковку.

Знаючи, як правильно паркуватися паралельно, в автовласника не повинно виникати проблем з даними маневром.

 1. Необхідно зупинитися, щоб центральна стійка машини була там же, де переднє колесо ТЗ, припаркованого ззаду від наявного вільного місця.
 2. Кермо викручується до упору вправо і потрібно плавно рухатися до того моменту, поки ліва фара власного авто спереду і вона ж, але ззаду розташованого попереду ТЗ, не встануть на одну лінію.
 3. Після цього кермо викручується в лівий бік, домагаючись, щоб автомобіль встав паралельно наявному бордюру або розмічальної лінії на місці стоянки.
 4. Потрібно вміти оцінювати відстань спереду і ззаду між машинами, краще якщо після завершення маневру між автомобілем і двома сусідніми машинами буде приблизно однакова відстань.

Паралельна парковка

Трохи по-іншому виконується паралельна парковка задом. Нерідко при цьому маневрі водії помиляються. Важливо вміти зробити правильний вибір паркувального місця, щоб легко виконати маневр. А щоб з'ясувати, як навчитися паркуватися заднім ходом, діяти потрібно відповідно до алгоритму.

 1. Необхідно встати паралельно машині, розташованої спереду, на інтервалі в пів метра.
 2. На задній швидкості, розгорнувши кермо до кінця вправо, починається акуратний рух. Також важливо переконатися, що поблизу немає інших ТЗ, які продовжують рух.
 3. Коли машина буде стояти щодо бордюру або розмічальної лінії під кутом в 45 градусів, кермо поступово обертається наліво для вирівнювання колеса. Водієві потрібно контролювати процес, щоб уникнути удару об позаду стоїть машину.
 4. Коли край машини буде поруч з бампером стоїть попереду автомобіля, кермо викручується до максимуму вліво і триває акуратна їзда заднім ходом.
 5. Коли машина повністю буде припаркована, потрібно вирівняти колеса і перевірити, що в авто, які знаходяться поруч, буде місце, щоб покинути парковку.

Паралельна парковка - не проста в освоєнні, але зручна у виконанні.

Перпендикулярна парковка

Бажано навчитися правильно паркуватися перпендикулярним способом. Він вважається одним з досить легких, але для його реалізації потрібно багато місця. Зокрема, між вашим авто і сусіднім транспортом повинно бути хоча б 3,5 метра.

Діяти потрібно по покрокової інструкції.

 1. Передню стійку авто слід вирівнювати по дальньому краю машини, біля якої планується припаркуватися.
 2. Кермо потрібно повернути в бік місця для паркування до максимуму.
 3. Далі необхідно повільно їхати вперед, контролюючи відстань між перешкодою і переднім бампером транспортного засобу. Також важливо стежити за відстанню між бортами автомобілів, бо завдання колеса рухаються по траєкторії, яка більш згладжена, в порівнянні з передніми.
 4. Кермо необхідно випрямити, як тільки авто розташовується паралельно стосовно сусідніх. Залишається тільки завершити маневр.

На практиці все ще простіше, ніж в схемі. Потрібний альтернативний спосіб - перпендикулярна парковка заднім ходом. Вона також відома під назвою «заїзд в гараж».

Перпендикулярна парковка

Щоб правильно паркуватися задом перпендикулярно, діяти потрібно так:

 1. Потрібно проїхати повз місця для паркування так, щоб задній бампер вашого автомобіля розташувався на лінії з далеким краєм машини, яка припаркована збоку. Інтервал - від 1 метра.
 2. Далі необхідно вивернути до упору кермо в ту сторону, куди планується припаркуватися.
 3. Потім починайте плавно їхати на задній передачі.
 4. Вирівняти кермо потрібно в той момент, коли між бортом, який щодо повороту є внутрішнім, і краєм машини, розташованої поруч, залишиться приблизно 20 см.
 5. Коли центральна стійка вашого ТЗ виявиться нарівні з кутом сусідньої машини, слід знову вивернути кермо в сторону місця, куди планується припаркуватися.
 6. В останній раз вирівняти кермо необхідно тоді, коли авто буде стояти паралельно тому, яке розташоване поруч. Маневр завершено.

У такій парковці автомобіля є свої нюанси, але в цілому вона вважається досить легкою для освоєння.

Парковка по діагоналі

Ще один простий спосіб парковки - по діагоналі. Переважно виконується тільки переднім рухом. Така парковка заднім ходом між автомобілями робиться в самих крайніх випадках.

Щоб навчитися робити все правильно і не допускати помилок, потрібно запам'ятати такий алгоритм:

 1. Потрібно, щоб інтервал збоку від машини, яка вже стоїть на стоянці, був хоча б 1,5 метра.
 2. Далі слід почати маневр і швидко вивернути кермо в сторону парковки, коли ваше вітрове скло буде на одному рівні з заднім лівим кутом вже стояла машини (або ж правим кутом, якщо місце розташоване зліва по ходу руху).
 3. Просуваючись вперед паркувальною кишенею потрібно вирівняти кермо, ретельно контролюючи, щоб з боків були нормальні інтервали між вже стоять автомобілями.
 4. Зупинитися слід тоді, коли переднє колесо або бампер буде біля бордюру або розмічальної лінії.


Парковка по діагоналі

На що звернути увагу при виборі місця стоянки?

Важливо підібрати місце для парковки за всіма правилами, щоб не було помилок. Під останніми слід розуміти створення своїм автомобілем перешкоди для виїзду або заїзду іншого транспорту, руху пішоходів, громадського транспорту. Більш докладно правила вказані в ПДР, і періодично можна їх перечитувати.

Додатково варто враховувати те, що знаходиться поруч. Не бажано залишати водієві свій автомобіль біля стовпів, дерев, будівель, які знаходяться в аварійному стані. У безпосередній близькості від багатоповерхових будинків теж не варто залишати ТС - від споруди може що-небудь відвалитися, хтось може викинути сміття і т. д.

Важливо! Також не варто зупинятися поблизу обривів, різких схилів гір, будівництва без огороджень.

Електронні помічники для парковки автомобіля

Найголовніше правило на дорозі - необхідність дотримуватися дистанції. Також, здатність і вміння парковки навіть в важко-паркувальних місцях. Але якщо на автомобілі встановлений парктронік, то завдання спрощується у багато разів.

Для чого служить і як працює парктронік? Це пристрій, який визначає близькість перешкод і вимірює відстань до перешкоди. У разі наближення до об'єкта, система оповіщає водія про перешкоду і про відстань до цієї перешкоди.

Парктронік складається з управління звуковими або світловими індикаторами. Плюс техніки - дозволяє вберегти автомобіль від будь-якого механічного пошкодження. Парктронік розпізнає інші транспортні засоби, людей і іншу перешкоду, яке становить небезпеку при зіткненні. Зручно при парковці, де часом небезпечно на людних вулицях або заповнених стоянках. Корисно встановлювати й користуватися парктроніком, якщо ви початківець водій.

Робота парктроніка в загальному вигляді зрозуміло, але розберемо деталі. Властивості функціонування - електронний помічник випромінює звукову хвилю, яка, відбивається від перешкоди, повертається і радар приймає дані.

Важливо! Бувають звукові та світлові сигнали оповіщення. Чим водій ближче під'їжджає до перешкоди - тим частіше звучить або світить сигнал.

Не всі автомобілі оснащені парктроніком. Часто автомобілісти самі встановлюють додаткову опцію на свій автомобіль. Нерідко датчики розміщують таким чином: по два на передній і по одному на задній бампер. Якщо ви хочете розібратися з тим, чи потрібні вони вам, можна взяти авто в оренду в компанії BLS. Причому оформити послугу можна в режимі онлайн для зручності користувачів.

Звичайно, електронні помічники - це прекрасно. Але все ж необхідно розібратися з правилами самостійної парковки. Користуйтеся отриманими в автошколі знаннями, своїм досвідом, дзеркалами та не поспішайте.

Задавайте питання в InstagramЗадавайте питання в TelegramЗадавайте питання в Viber