+38 067 329 26 26
Зв'язатися з нами
Напишіть нам
USD
  • UAH
  • EUR
RU/UA/EN

Українська Венеція - місто Вилкове: як доїхати та що подивитись

Сьогодні ми пропонуємо вам, друзі, подумати над іще одним крутим варіантом подорожі на південь України. Цього разу помандруємо до серця Бесарабії, “української Венеції”, як дещо стереотипно, але показово називають це місто. Здогадалися, про що ми? Так, звісно ж це Вилково, яке стоїть на Дунаї!

Деякі вулиці міста і справді є “венеційськими” водними каналами, по яким місцеві жителі пересуваються на човнах. Цікаво, що 300 років тому, коли Вилкове (раніше Липованське) було засноване козаками і липованами - старовірами, місто стояло біля самого моря. Але за минулі сторіччя море відсунулося на 18 кілометрів. Тож якщо хочете іще й на море потрапити - радимо з’їздити до містечка Приморського, тут ви знайдете справжній морський відпочинок.

Як доїхати

До Вилково краще за все їхати від Одеси на південь - не помилитесь, адже це одна з крайніх південних точок України, Румунія - вже на іншому березі Дунаю. Сюди точно варто їхати позашляховиком - на жаль, дороги - слабке місце всієї цієї місцевості. А орендувати авто за найкращою ціною можна у нас на сайті.

Що подивитись та чим зайнятись

Дунай - головна місцева пам'ятка, адже це найбільша річка Європи. Незважаючи на те, що кількість риби в Дунаї зменшується, вона ще є і рибний промисел є важливою статтею доходу місцевих жителів. Тут є осетер і білуга. Тож для запекли риболовів тут точно знайдеться чудове заняття. А для інших?

Подаємо одразу декілька хороших ідей.

  1. По-перше, варто проїхатися по каналах міста на човні та відвідати "нульовий кілометр", місце, де Дунай впадає в море - також на човні, звісно ж.
  2. По-друге, відвідати одразу дві церкви старовірів або старообрядців - релігійної общини, що відкололася від православних іще в ХVII-XVIII століттях.
  3. По-третє - приділити увагу дегустації місцевих вин, серед яких є особливі автентичні сорти. І нарешті - відвідати унікальний острів Єрмаков, подивитися тут на птахів і тварин, що живуть практично в заповідній незайманій природі.

Хочеться більшого, або скучили за морем? Не біда - всього за 15 кілометрів від Вилково розташоване містечко Приморське. Це - найзахідніший курорт Причорномор'я. Тут дешево, є широкий пляж, мало людей, природа з заповідником і парком неподалік. Тут можна вдосталь наїстись інжиру, домашньої бринзи й інших смаколиків: туристів тут небагато, тож місцеві не розбалувані надто високими цінами.

Баз відпочинку й готелів тут чимало, але найвищі рекомендації мають «Аквамарин», «Меркурій», «Ветерок», «Портовик» і «Куба-далеко». Тоді як у Вилковому можна порадити зупинитися у Vilkovo Holiday & fishing club та в Delta Hotel.