+38 067 329 26 26
Зв'язатися з нами
Напишіть нам
USD
  • UAH
  • EUR
RU/UA/EN

Озеро Синевір - цікаві місця України

Читачі наших блогів BLS Car Rental про кращих вікенд-подорожах по Україні помітили, що ми пишемо в основному про міста і містечках, якими можна цілком насолодитися за кілька днів. Сьогодні ми відійдемо від цього правила - мова піде про одну з перлин української природи - озері Синевир.

Оскільки воно знаходиться в Карпатах, доїхати до нього не так просто, як до міста. Однак дороги там вже трохи краще, ніж кілька років тому - проте ми все одно, від гріха подалі, рекомендуємо їхати на позашляховику, щоб не надто залежати від погоди. До слова, взяти позашляховик напрокат за тарифом Weekend можна від 130 $ майже за 3 дні.

Озеро Синевир

Доїхати до озера з Києва можна по трасі Київ - Львів - Чоп (Е-50 / М-06), в селі Нижні Ворота повернути у бік смт Воловець, орієнтовно 14 км, потім проїхати в сторону Міжгір'я приблизно 38 км, далі - в село Колочава 27 км і потім вже - в сторону озера Синевир. Доведеться подолати близько 780 км, так що варто підготуватися до досить довгого подорожі.

Навіщо ж їхати? По-перше, там неймовірно красиво в будь-який час року. По-друге, це незвичайне місце. Синевир - найбільше за площею гірське озеро України, розташоване у верхів'ях річки Тереблі, на висоті 989 метрів над рівнем моря. Площа його водного дзеркала близько 7 гектарів, а глибина доходить до 24 метрів! У 1989 році на територіях, що оточують озеро, створений Національний парк Синевир. Його площа - 43 тисячі гектарів, так що дня тут буде явно недостатньо, варто провести цілий уїк-енд.

 Национальный парк Синевир

Крім озера і національного парку рекомендуємо подивитися музей лісосплаву на зруйнованому старому лісосплавні комплексі в 10-15 кілометрах від озера.

Інфраструктура навколо Синевира стрімко розвивається, так що вибір житла досить різноманітний. Можна зняти навіть номер у великому готелі зі зрубу або навіть цілий котедж. Можна рекомендувати один з найближчих до Синевиру готелів - «Берлога», а також готелі-колиби - «Арніка» або «У цімбора». Тут же можна поїсти, адже в колибах подаються чудові місцеві страви, які не залишать вас байдужими.

На Синевирі проводяться цікаві екскурсії, під час яких можна послухати про історію цієї місцевості, прогулятися навколо озера, подихати свіжим повітрям.

большом отеле из сруба Синевир

Як же опинилося це озеро настільки високо? Геологи говорять про зрушення в горах, який нещодавно трапився 10 тисяч років тому. Під товщею води, що прибуває в створену таким чином улоговину, зникли тоді і дерева. І збереглися до наших днів: їх стовбури на дні Синевира виявили водолази в 2008 році.

Задавайте питання в InstagramЗадавайте питання в TelegramЗадавайте питання в Viber