+38 067 329 26 26
Зв'язатися з нами
Напишіть нам
USD
 • UAH
 • EUR
RU/UA/EN

Правила паркування в Україні

Для жителів великих українських міст паркування автомобілів - справжня проблема. Це і брак паркувальних місць, і штрафи, і евакуація транспортних засобів при порушеннях. Жителі середніх і невеликих міст теж стикаються з проблемами. Це водіям загрожує порушеннями і, відповідно, сплатою штрафів. Пропонуємо вивчити, як правильно паркуватися в містах України, щоб не стикатися з неприємними ситуаціями.

Важливо! Паркування в даному контексті - це стоянка транспортного засобу. За правилами дорожнього руху - це зупинка авто на 5 хвилин або довше.

Де заборонено паркуватися?

У разі неправильного паркування в міських умовах може бути виписаний штраф. Тому варто розібратися, де можна паркуватися. Неприпустимо залишати машину:

 • на шляхах проходження трамвая;
 • у вузьких місцях - для руху інших транспортних засобів залишають від 3 метрів;
 • зліва на дорозі, де посередині є розділова смуга, наприклад, на бульварі;
 • другим рядом біля авто, які раніше припаркувалися;
 • на з / д переїздах;
 • на зупинках автобусів, маршруток;
 • на клумбах, газонах, місцях озеленення;
 • в тунелях і на в'їздах / виїздах;
 • на естакадах, мостах, різних шляхопроводах і під ними;
 • на дорогах за містом, де оглядовість обмежена і в темний час доби, включаючи узбіччя.

За скільки метрів до і після пішохідного переходу можна паркувати авто?

За скільки метрів до і після пішохідного переходу можна паркувати авто?

Якщо мова йде про те, скільки метрів має бути до та після зупинки автобусів і маршруток при парковці, то відповідь - 30. Причому визначати потрібно від позначення самої зупинки. Це може бути стовп, знак, споруда.

Якщо потрібно залишити авто поблизу пішохідного переходу, важливий кожен метр. У ПДР зазначено значення в 10 метрів.

Мається на увазі, що ближче, ніж на 10 метрів, заборонено паркуватися у:

 • пішохідних переходів;
 • областей, де проводяться дорожні роботи;
 • перехресть;
 • виїздів з дворів.

Їздити з рулеткою необов'язково. 10 метрів - це дві машини D-класу, припаркованих один за одним.

Парувати ближче, ніж на 50 метрів, біля залізничного переїзду неприпустимо. Дозволено ставити ТЗ на тривалий час поблизу сміттєвих баків у дворах, але за умови, що авто знаходиться далі, ніж на 5 метрів від них.

Скільки метрів від пішохідного переходу можна паркуватись

Відстань обов'язково враховують, щоб уникнути штрафів. Важливо орієнтуватися на число 10 м. Ближче не можна паркуватися поблизу переходів і перехресть, де виконуються дорожні роботи. 10 метрів – це два корпуси звичайного автомобіля. Вам не потрібно брати з собою рулетку: легко орієнтуватися, щоб паркування перед пішохідним переходом було виконано правильно.

За скільки метрів від пішохідного переходу можна паркуватись

Слід запам'ятати відстань 10 метрів. Таке правило паркування спрямоване на гарантовану безпеку для автомобілістів. Його важливо враховувати для виключення ризиків для людей, а також щоб не сплачувати штрафи. Це важливо для дотримання чинних норм, адже паркування перед пішохідним переходом має виконуватись відповідно до чинних правил.

Скільки метрів від перехрестя можна паркуватись

Автомобілісти повинні пам'ятати: паркування від перехрестя має виконуватися щонайменше за 5 метрів. Ближче паркуватися не можна, але можна й надалі. У будь-якому випадку паркування до перехрестя дозволено за 5-10 м. Ця вимога визначена ПДР, тому вона повинна дотримуватися кожного водія.

Скільки метрів від зупинки можна паркуватися

Машину можна припаркувати на відстані 30 м до автобусної, тролейбусної зупинки. Це обумовлено безпекою руху легкових автомобілів та громадського транспорту, а також унеможливлює небажані ризики для перехожих та пішоходів, незалежно від сигналу світлофора.

За скільки метрів до повороту можна паркуватися

ТС можна паркувати на відстані від 5 метрів до поворотів. Паркування дозволено перед поворотами, враховуючи, що видимість має становити 100 метрів і більше, а також не повинно бути перешкод для решти учасників транспортного руху.

Скільки метрів від будинку можна ставити машину

Паркувати автомобілі у дворах житлових будинків можна, але потрібно враховувати певні нюанси. Постійне паркування неможливе на території багатоповерхового житлового будинку. Автомобіль дозволено залишити на відстані 10 метрів від багатоповерхівки, але лише на нетривалий час, а не на постійній основі. Машину не можна паркувати на території газонів або клумб, а відстань до баків для сміття у дворах має бути від 5 метрів. Автомобіль не повинен перешкоджати проїзду спецтехніки та транспорту державних служб.

Чи можна припаркувати авто на тротуарі?

На тротуарах за правилами дозволено паркуватися. Але є важлива умова. Для пішоходів залишають вільний простір не менше 2 метрів. Іноді поблизу тротуарів у своєму розпорядженні таблички, де і зображено, як саме можна паркуватися транспортному засобу. При їх наявності потрібно дотримуватися зазначені рекомендації.

Як паркуватися, щоб авто не евакуювали

27 вересня 2018 року було введено конкретний список умов, при порушенні яких авто буде евакуйовано на штрафмайданчик. Сюди входять описані вище неправильні положення транспортного засобу, виключення - випадки розташування машини біля сміттєвих баків або на тротуарі. Найчастіше при останніх двох ситуаціях вдасться обійтися штрафом. Якщо машина ускладнює рух інших транспортних засобів або ж заважає безпечному переходу пішоходів, її теж можуть евакуювати.

Що робити в разі евакуації авто

Якщо машину евакуювали, доведеться сплатити штраф, а потім забрати своє авто зі штрафмайданчика. Останнє зазвичай коштує від 2 тисяч гривень і вище. Все залежить від міста, в якому це сталося. Щоб дізнатися авто евакуювали або викрали, потрібно зателефонувати до чергової частини ДАІ. Далі потрібно уточнити, хто оформляти затримання і на яку зі штрафлощадок відвезли транспортний засіб.

Порядок дій залежить від того, чи є на руках документи на машину - свідоцтво про реєстрацію ТЗ, страховий поліс. Якщо вони в авто, то потрібно їхати на штрафмайданчик, писати заяву на розтин ТС і допуск до салону. Коли документи будуть на руках, можна їхати в відділення ДПС, інспектор якого оформив затримання. Там буде виписано постанову про порушення. З ним на руках можна забрати авто зі штрафстоянка після оплати евакуації та зберігання ТЗ.

Якщо автомобіль ще не евакуювали, а тільки вантажать на евакуатор, то можна обійтися без штрафстоянка. Досить підійти до інспектора, пред'явити документи на машину та уточнити, що ви зараз переставите авто правильно.

Які штрафи за неправильне паркування?

У разі неправильного паркування водієві виписують штраф. Його розмір становить:

 • при першому порушенні - 255 гривень;
 • при всіх наступних порушеннях протягом того ж року - 680 гривень;
 • якщо машина припаркована невірно і додатково ускладнює рух інших транспортних засобів, то сума штрафу збільшується до 510 гривень.

Якщо водій в якості стоянки для свого авто вибрав платну паркувальну зону, але не здійснив оплату, то йому також загрожує штраф. Він становить 20-тикратному розмір ціни 60 хвилин платного паркування. Якщо ж авто поставлено на стоянку на місце, призначене для інвалідів, то сума штрафу зростає до 30-тикратному розміру.

Особливості паркування в Києві

У Києві у 2021 році умови паркування змінилися, з'явилися деякі нові особливості. До них належать такі:

 • з 1 травня 2021 року ті парковки, які були безкоштовними під час локдауна, стали платними;
 • платна парковка обов'язково обладнана або шлагбаумом, або паркоматом, а ще є табличка, яка інформує про послуги, ціни та методах оплати;
 • оплату платного паркування роблять за паркувальним талонами (можуть бути в електронному або в паперовому вигляді), а також онлайн-способом за допомогою програми «Київ цифрової»;
 • покупка талонів для паркування пропонується в кіосках "Союздруку" (всього 32 по Києву, карта знаходиться в додатку «Київ цифрової») і тільки на 30-31 день, а ціна залежить від зони паркування: третя - найдоступніша, центральна - дорожче інших, але можна купити й універсальний для всіх наявних зон відразу;
 • в Києві знову запрацювали камери для фіксації порушень правил дорожнього руху за допомогою фото та відео, але місця їх розташування не оприлюднювали.

Платні парковки відзначені на карті, яка доступна можна в додатку «Київ цифровий», на сайті «Київтранспарксервіс» або в його групі в соціальній мережі Facebook. Відомостей про безкоштовні парковки немає.

Важливо дотримуватися правил паркування, що не перегороджувати рух іншим машинам і пішоходам, щоб не довелося виплачувати штрафи або забирати своє авто зі штрафмайданчика. А підібрати підходящий автомобіль для поїздок по українським містам або за їх межі можна в режимі онлайн в компанії BLS на вигідних умовах.

Задавайте питання в InstagramЗадавайте питання в TelegramЗадавайте питання в Viber