+38 067 329 26 26
Зв'язатися з нами
Напишіть нам
USD
 • UAH
 • EUR
RU/UA/EN

Застава при оренді автомобіля: що це таке і навіщо вона потрібна?

Прокат автомобіля став затребуваною послугою, яка дозволяє швидко і на вигідних умовах отримати в користування транспортний засіб. Автомобіль - це можливість подорожувати, швидко вирішувати питання по бізнесу або побутові завдання. Але компанії, що надають таку послугу, пред'являють клієнту ряд умов, серед яких - заставу. Він є певною гарантією безпеки для майна компанії, а також стимулює орендаря до відповідального і дбайливого поводження з авто, дотриманням правил дорожнього руху.

Що являє собою заставу на оренду автомобіля?

Перед тим, як забронювати машину, необхідно внести суму застави, встановлену прокатної компанією. Вона може залежати від марки автомобіля, терміну оренди, інших обставин. У водія виникає питання, що таке заставу і для чого він потрібен. Застава - це фінансова відповідальність орендаря, водія, необхідна на строк оренди.

Якщо автомобіль потрапляє в ДТП, страхова компанія відшкодує власникові певну суму збитку. Але, як правило, страховка все витрати на відновлення майна не покриває. Тому і потрібна застава, яка компенсує відсутню суму.

Страховики, до яких звертаються за послугами орендодавці, звертають увагу на наявність застави в умовах оренди. І не погоджуються застраховує автомобілі без цієї умови.

Які завдання вирішує застава?

Крім того, що застава потрібна для страхування авто, він має й інші цілі.

 • Заставної сумою може бути оплачена хімчистка салону, якщо клієнт здав машину в неналежному вигляді.
 • Також заповнюється відсутню кількість палива після експлуатації.
 • Проводиться ремонт, якщо машина постраждала з вини орендаря.

Водієві, який залишив кошти орендодавцю, не потрібно буде шукати їх для проведення ремонту або заміни покришок, дисків. Всі витрати буду відняті з суми застави.

У разі, якщо ніяких непередбачених подій з авто не відбулося, орендар отримує назад свої гроші. Така умова підвищує увагу до стану транспортного засобу з боку водія

Що включає сума застави?

Стандартної страховки іноді недостатньо для повного ремонту машини в разі аварії. Відсутня сума і буде вилучена з заставного депозиту. Крім ремонту кузова або заміни комплектуючих, гроші можуть бути витрачені і на доплату в разі продовження оренди, і на компенсацію порушення договору.

Що включає в себе застава?

 • ПДВ та інші податки.
 • Внесок зі страхування.
 • Витрати на паливо.
 • Витрати по франшизі.

Чи буває дешевий прокат без застави

Водій може сумніватися в безпеці своїх грошей і шукати варіанти оренди авто без застави. Але прокатна компанія буде використовувати інші способи захисту свого майна. Може бути піднята орендна плата за рахунок додаткових зборів. Також можливе збільшення суми страховки для того, щоб перекрити витрати на ремонт в разі пошкодження автомобіля.

Не можна забувати і про таке поняття, як "франшиза". Вона передбачає виплату певних коштів клієнтом при настанні страхового випадку. Сума обов'язково вказується в договорі оренди.

Чи можна зменшити суму застави

Сума застави не завжди влаштовує водія, в такому випадку компанія може запропонувати йому додаткове страхування. Його сума розраховується з урахуванням кількості днів оренди.

Увага. Додаткове страхування не застосовується при оренді авто преміум-класу.

Ця послуга не для всіх водіїв, необхідний досвід водіння від 5 років. Також встановлено і вікове обмеження - від 25 років.

Дана страховка зменшить заставу, але вона не застосовується для відшкодування збитків при пошкодженні покришок, скляних деталей.

Чи варто орендувати машину без застави

Водій може мати вибір між заставою або додатковим страхуванням. Уникнути блокування депозиту реально, якщо орендар пропонує "суперстраховку". Але така умова може бути вигідним тільки тим, хто не має на даний момент потрібної суми для депозиту на картці.

Слід врахувати, що застава буде повернена при закритті договору (якщо машина не постраждає при їзді), а страхова сума не повертається.

Увага. Пропозиція взяти в оренду авто без застави та додаткового страхування повинно насторожувати.

Компанії, яка дорожить своїм майном і працює на ринку послуг професійно, повинні мати гарантії безпечної експлуатації автомобіля або компенсації його ремонту клієнтом.

В якій формі можна залишити заставу і як відбувається її блокування

Для зручності клієнтів передбачена можливість залишити заставу як готівкою, так і безготівковим способом.

 • У першому випадку клієнт залишає готівку, отримує відповідну квитанцію. Він повинен зберігати цей документ протягом усього терміну оренди. Для отримання своїх грошей йому потрібно буде пред'явити документ як доказ.
 • При безготівковому заставі використовується блокування заставної суми на банківській картці. Гроші не знімаються з рахунку, вони просто на час будуть заблоковані і недоступні для використання. Блокування зазвичай має термін дії місяць. Потім сума буде знову доступною.

Чи може бути затримка з поверненням застави?

Незавжди орендарі здають транспортний засіб в порядку, іноді воно вимагає серйозної прибирання або навіть ремонту. Повернення може затримуватися на час огляду автомобіля, проведення ремонтних робіт на СТО.

Чи є ризики, пов'язані з запорукою з оренди авто?

Застава готівкою оформляється відповідним документом, як і оренда автомобіля. Тому водій, який має справу з авторитетною, відповідальною компанією, ніяк не ризикує своїми засобами. Досить акуратно користуватися автомобілем, повернути його чистим, без пошкоджень, з необхідною кількістю палива.

Заставу депозиту також безпечний. За умовами покупець не переказує кошти орендодавцю, тільки потрібна сума блокується на його рахунку на обмежений термін. Коли договір оренди буде закритий, депозит стане знову доступним.

Увага. Для успішної розблокування необхідно виконувати умови оренди.

Внесення застави за авто - умова, яку виставляють своїм клієнтам багато орендодавців. Щоб бути впевненим у збереженні своїх грошей, слід вибирати надійну компанію і підписувати з нею договір.