+38 067 329 26 26
Зв'язатися з нами
Напишіть нам
USD
  • UAH
  • EUR
RU/UA/EN

Взяти авто на прокат: у компанії або у фізичної особи?

Оренда машини може знадобитися в різних життєвих ситуаціях: своя в ремонті, ви приїхали в інше місто у робочих справах або в туристичних цілях. Однак, щоб послуга виявилася дійсно корисною і не створила зайвого клопоту, варто уважно підійти до вибору на тільки марки і моделі, а й способу прокату.

авто на прокат

Мінуси і плюси оренди у приватників

Многие автолюбители считают, что иметь дело с непосредственным владельцем авто выгоднее. В пользу этой точки зрения, как правило, приводят следующие аргументы.

  1. Дешевші ціни, які можна додатково знизити в ході огляду машини.
  2. Відсутність великої кількості паперів при оформленні.
  3. Можливість вирішити спірні моменти, в разі їх виникнення, полюбовно, без залучення співробітників ДПС.

У той же час приватники не обтяжують себе складанням договору на оренду або роблять це настільки халатно, що в результаті документ не має ніякої юридичної сили. Тому і сам власник, і орендар в більшості таких угод нічим не захищені від протиправних дій іншої сторони, а всі уявні переваги є всього лише усною домовленістю, яка в будь-який момент може змінитися. Орендодавець завжди може відкликати свою машину, назад, завищити при кінцевих розрахунках вартість оренди, а його клієнт може без будь-якої компенсації зламати автомобіль або зовсім його не повернути.

Переваги та недоліки оренди в компаніях

Звертаючись за послугами прокату до юридичних осіб, ви можете бути впевнені в строгому дотриманні всіх умов угоди, так як вони обов'язково будуть закріплені в договорі. Швидше за все, при зверненні за орендою авто в компанію, ви витратите трохи більше часу на оформлення, ніж при співробітництві з приватною особою, але воно того варте.

Переваги та недоліки оренди в компаніях

Ще одним плюсом звернення до юридичної особи є широкий вибір автомобілів. Жоден приватник не буде утримувати великий автопарк, це просто нерентабельно. У компаніях з прокату ви зможете підібрати ту модель і марку, яка краще за інших задовольнить всі ваші вимоги.

  1. Місткий позашляховик для заміських поїздок.
  2. Кросовери або мінівени для довгих подорожей всією сім'єю або з галасливою компанією друзів.
  3. Седан середнього класу для зручності пересування по місту.
  4. Презентабельні авто бізнес-класу для зустрічі важливих партнерів і рішення інших ділових питань.

При цьому всі машини в парку компанії завжди перевіряються на наявність несправностей. Юридичні особи мають в більшості випадків свій автосервіс з професійними автомеханіками, які відповідають за технічний стан і здатні гарантувати його хороший рівень, видавши відповідний висновок. До речі, якщо ви все ж вирішите орендувати авто у компанії, попросіть свіжу довідку про результати перевірки несправностей. В іншому випадку, дуже важко буде довести, що можлива поломка трапилася саме в ті кілька днів, поки машина стояла в гаражі після діагностики, а не під час вашого користування.

Як підсумок

Якщо перед вами стоїть мета заощадити на вартості оренди, а ви непогано розбираєтеся в машинах і можете самостійно оцінити технічний стан будь-якої моделі, то можете ризикнути, звернувшись до приватного підприємця. При цьому добре мати юридичну освіту, щоб самому скласти договір або перевірити той, що пропонує вам власник. Якщо ви не бажаєте стати живим прикладом приказки про те, що скупий платить двічі, звертайтеся в перевірені організації для прокату авто. Так ви заощадите час, сили, отримаєте повну впевненість в дотриманні всіх умов угоди, та й вибрати завжди буде з чого.