+38 067 329 26 26
Зв'язатися з нами
Напишіть нам
USD
  • UAH
  • EUR
RU/UA/EN

Відпочинок на Черепашинському кар’єрі

Його називають “загубленим раєм”, “Вінницькими Мальдівами” та “блакитною лагуною України”. Ми згодні - це дещо пафосні назви, але насправді вони передають дух цього місця: тут дійсно дуже гарно, затишно та мальовничо. Мова йде про Черепашинський (в інших джерелах - Черепашинецький) кар’єр - штучну водойму з неймовірно чистою водою неподалік від Вінниці.

Доїхати сюди з Києва можна порівняно легко та швидко: трасою Е40 до Житомира, а звідти - трасою М21 через Бердичів до села Загребельня, тоді повернути на Черепашинці та шукати кар’єр у місцевому лісі. Традиційно для такої поїздки варто скористатися позашляховиком, щоб не було сюрпризів. Немає власного - радимо орендувати авто в Києві у нашій компанїї BLS.

Перше, що тут вражає - це колір самої водойми. Вода в Черепашинському кар’єрі неймовірно прозора та має блакитне забарвлення - звідси й порівняння з лагуною. Водночас він досить глибокий - до 100 метрів - схоже, цей факт напряму впливає на особливий колір водойми.

А скелясті береги та хвойна рослинність створюють тут незвичайні для України пейзажі. Так що може здатися, що ти купаєшся десь в далеких теплих країнах - відчуття, якого багатьом з нас бракує в карантинних умовах.

За походженням затоплений кар'єр гранітний, хоча дехто стверджує, що каоліновий. Береги водойми - здебільшого глиняні та піщані урвища висотою до 7-8 метрів. Однак є тут і пологий пляж, а подекуди в воді видніються залишки старої затопленої дороги, що додає таємничої атмосфери цьому місцю. А доповнюють її деякі кущі та дерева, що ростуть тут просто з води. До речі, про Черепашинський кар'єр розповідають байку, нібито вода у ньому радіоактивна через граніт, який тут видобували. Однак подібні чутки, схоже, виявилися лише черговим міфом, принаймні жодного підтвердження йому не знайшлося.

Видимість в товщі води тут коливається від 2 до 5 метрів - тобто ви запросто можете побачити навіть доволі велику рибу поряд із берегом. І на відміну від багатьох інших українських водойм, Черепашинський кар’єр з року в рік не мілкішає, а глибшає: вода тут лише прибуває.

Поряд із кар’єром розташовується мальовничий дубовий ліс, де й найчастіше розбивають наметовий табір відпочивальники. Однак це - не єдиний спосіб провести тут ніч. Бажаючі можуть скористатися готелем у Вінниці, куди ви домчите за якісь півгодини на своєму авто. Додамо, що серед вінницьких ресторанів на Tripadvisor найвищі рейтинги мають Pasta e Vino, Тифліс, а також Панъ Заваркінъ та синъ, а з-поміж місць для нічного відпочинку високі рейтинги у готелів Франція, Fenix та Версаль.

Задавайте питання в InstagramЗадавайте питання в TelegramЗадавайте питання в Viber