+38 067 329 26 26
Зв'язатися з нами
Напишіть нам
USD
  • UAH
  • EUR
RU/UA/EN

Острів Джарилгач: як доїхати, що подивитись та куди піти

Сьогодні в нашій постійній рубриці українськими дивовижними місцинами - дивовижний острів Джарилгач. Він точно вас вразить, варто лише раз сюди потрапити - абсолютно дика, незаймана природа, кришталево чисті пляжі, абсолютний релакс - що іще потрібно зараз такого стресового літа? Тож поїхали!

А їхати сюди ліпше за все позашляховиком - так точно надійніше й без пригод. Орендувати новий позашляховик за найкращою ціною можна на сторінці https://bls.ua/ua/orenda-avtomobiliv-u-kievi/pozashliakhovyky. Однак і супер-надійне авто вам не допоможе дістатися до острова, тож доведеться спочатку доїхати до Херсона, а далі до Скадовська. Тут можна залишити авто з речами на захищеному паркінгу, а до самого острова доплисти човном або катером, які доставляють на Джарилгач всіх бажаючих за 20-30 хвилин.

Виглядає складнувато? То може варто просто зупинитися на Скадовську й ну його - той Джарилгач? А от і ні! Адже цей острів - унікальний. І от чому.

Джарилгач - найбільший острів на території України, з площею понад 60 квадратних кілометрів і завдовжки понад 40 км. Подейкують, що він вважається єдиним незаселеним островом, причому не лише в Україні, але і у всій Центральній Європі.

А іще він - заповідний. Тут у своєму природному середовищі живуть зайці, лисиці, олені, муфлони і стада диких коней, а також фазани, качки, гуси, куріпки, лебеді і навіть пелікани. Знайомі розповідали нам, що до їх наметів упритул підходили дикі кабани, шукаючи собі поживу! А іще до Джарилгача нерідко підпливають дельфіни, тож зможете збагатити свій інстаграм крутими фотками! Хоча тут ви точно це зробите навіть без дельфінів!

Не обійшлося тут і без рукотворних “родзинок”: на мисі Джарилгача є маяк, виготовлений у Парижі учнем Гюстава Ейфеля (а хтось каже, що й самим знаменитим інженером), тобто в якомусь сенсі - справжній родич Ейфелевої вежі!

А іще Джарилгач відомий своїми лікувальними грязями і численними солоними озерами, де можна оздоровитися. В цих озерах повно бромисто-йодистих, сірчистих сполук та мікроелементів, які укріплюють імунітет і поліпшують здоров'я. А зараз це, на жаль, особливо актуально… Затоку біля Джарилгача заполонили водорості – їх тут цілі плантації, а повітря відтак добре збагачене йодом, що також сприяє оздоровленню.

Попри те, що Джарилгач - безлюдний острів, однак і тут є кафе й сезонні будиночки, де ви зможете переночувати й відпочити. Хоча ніде правди діти - туристи тут найчастіше зупиняються у власних наметах. Однак поласувати щойно виловленою рибою ми точно вам радимо!