+38 067 329 26 26
Зв'язатися з нами
Напишіть нам
USD
  • UAH
  • EUR
RU/UA/EN

Найстаріші будинки Києва

Згідно з легендою Київ був заснований трьома братами Києм, Щеком і Хоривом та сестрою їх Либідь. Археологи підтверджують, що перші слов'янські поселення на Пагорб Дніпра з'явилися в VI столітті. З цього часу і починається історія красивого міста планети. Місто неодноразово руйнувався в результаті воєн і пожеж, але піднімався буквально з руїн. У нашому невеликій історико-архітектурній екскурсії розповімо про найстаріші будівлі Києва.

Софійський собор

Найдавніше будова Києва, яке пережило татаро-монгольська навала, численні війни і соціальні потрясіння. Імовірно, Собор на честь Святої Софії в Києві був закладений в 1036 році на місці переможної битви над печенігами.

Існує думка істориків, що заснував собор ще князь Володимир в 1011 році, а його син Ярослав просто продовжив будівництво. Сучасний вигляд красиве культову споруду Києва набуло вже в XVII столітті, коли було перебудовано в стилі українського бароко.

Будинок Петра I

Зараз цей красивий будинок з колонадою на балконі стоїть на вулиці Костянтинівська, що на полов. На карті Києва він з'явився наприкінці XVII - початку XVIII століття. У цьому будиночку ненадовго зупинявся російський імператор Петро, коли відвідував Київ в 1706 році. Хоча в журналі государя значиться, що гостював він у Печерському монастирі. Згодом легенда зміцнилася, а історично будиночок Петра звели на території садиби Биковсткіх. На той час вони володіли ще декількома садибами по всьому місту.

Будинок Івана Мазепи

Ровесник будинку Петра, і збудований в схожому архітектурному стилі, будинок стоїть за адресою вулиця Спаська, 16б. вважається зразком українського бароко Києва. Точних документальних свідчень, що будинок належав гетьману Мазепі, немає. Але, швидше за все, він отримав таке прізвисько через час побудови. Під час реконструкції Подолу над пам'ятником архітектури звели другий поверх. В середині XIX століття з'явилися красивий фронтон і колонада.

Житловий будинок на Подолі

Нічим непримітний будинок за адресою Контрактова площа, 7, один з найстаріших житлових будинків Києва. Звели його в 1798 році. Його будували для знаменитої сім'ї дворян Вишневських. За документами це була літня резиденція. В середині XIX століття звели другий поверх, а в 1891 році будівля перейшла у володіння сім'ї Нечаєвих. Зараз його складно відшукати серед багатоповерхових будинків Подолу, але він по праву є пам'ятником архітектури.

Контрактовий будинок

За адресою Межигірська, 1 стоїть гарний торговий дім, збудований в 1815-1817 роках. Будівля прикрашає красива колонада, а сам будинок вважається яскравим прикладом класицизму. Перша будівля на Контрактовій площі з'явилося на цьому місці задовго до XIX століття, але пожежа 1811 року, практично знищив стару будівлю. На його місці збудували нову будівлю за проектом англійця Вільяма Геста. Керував відновленням і реставрацією відомий український архітектор Андрій Малиновський.

Багато пам'ятників архітектури втрачені. Але гарне старовинне місто розростається, і нові квартали гармонійно вписуються в древній ландшафт. Але треба пам'ятати, щоб в гонитві за новомодними архітектурними змінами, ми не повинні втратити самобутній образ стародавнього міста.

Щоб встигнути подивитися всі старі будинки Києва та отримати масу вражень, не витрачаючи час на громадський транспорт, орендуйте автомобіль в Києві. Компанія «BLS» пропонує великий автопарк з машинами різних класів і цінової категорії.