+38 067 329 26 26
Зв'язатися з нами
Напишіть нам
USD
  • UAH
  • EUR
RU/UA/EN

Місто Івано-Франківськ

Де провести перший весняний уїк-енд, не покидаючи України? Ми звернулися з цим питанням до знайомих урбаністів і вони майже в один голос порадили нам Івано-Франківськ. А оскільки про це місто ми ще не писали в наших понеділкових оглядах - тож читайте невеличкий гід по одному з найкрасивіших західноукраїнських обласних центрів. Їхати сюди можна як із коханою людиною (все ж таки 8 березня для багатьох є романтичною датою), так і всією сім’єю.

Шлях до Франківська з Києва - це близько 600 кілометрів українських доріг. Тож рекомендуємо орендувати нові та технічно бездоганні авто за кращою ціною, аби не морочитися під час поїздки. Запитайте менеджерів про тариф “уїк-енд” - з ним ви тримаєте практично 3 дні за ціною 2-х!
Отже, ви у Франківську. Всі радять почати знайомитися з містом із оглядового майданчика на ратуші. Та й сама ратуша варта уваги - Франківська ратуша єдина в Україні побудована у стилі конструктивізму, а її висота - 49.5 метрів. Тому ігнорувати її було би великою помилкою.

Далі ми радимо прогулятися до палацу Потоцьких (вул. Шпитальна, 3). Колишня резиденція засновників міста не завжди відкрита для відвідувачів, проте варто принаймні зазирнути за її ворота.
Наступна зупинка - так звана “стометрівка” - пішохідна вулицю з кав’ярнями, ресторанами та крамницями на початку вулиці Незалежності. Тут можна не лише попоїсти, але й послухати вуличних музикантів чи сфотографуватись біля численних металевих скульптур, що створюють в місті під час щорічного Свята Ковалів.

Між іншим, Івано-Франківськ (раніше — Станіславів) планувався як військове укріплення, а частина справжніх фортів збереглась до сьогодні. Зараз на цьому місці працює фортечна галерея «Бастіон» (пров. Фортечний, 1), яку ми також радимо відвідати.
А по-справжньому вітати весну серед природи, що от-от починає пробуджуватися, можна на місцевому озері. Тим паче, посеред нього є так званий “Острів кохання”, на який можна потрапити, перейшовши місток.
Нарешті, радимо відвідати одну з нових візитівок міста - завод «Промприлад» (вул. Академіка Сахарова, 23). Завдяки ревіталізації він перетворився з промислового об’єкту на популярне місце для зустрічей, роботи чи просто відпочинку.

А тепер - традиційно про те, де tripadvisor радить зупинитися на ніч та пообідати в Івано-Франківську. Найрейтинговіші готелі: Атріум, Фонтуш Бутік Готель, готелі “Надія” та “Станіславів”. З-поміж ресторанів варто відвідати пивний клуб “Десятка”, пообідати у “Шпинделі” та повечеряти в “Фамілії”.