+38 067 329 26 26
Зв'язатися з нами
Напишіть нам
USD
  • UAH
  • EUR
RU/UA/EN

Чим цікавий Коростишів та де провести час

Друзі, у зв’язку із послабленням карантину ми відновлюємо нашу традиційну рубрику про мандри Україною.Сьогодні ми розповімо вам про те, чому варто відвідати Коростишів - містечко на Житомирщині, найвідоміше своїм мальовничим гранітним кар’єром. Чим іще цікавий Коростишів та де там провести час - читайте далі. А зараз - про доїзд.

Найкраще з Києва сюди їхати власним автомобілем, а іще краще - позашляховиком. Якщо не маєте власного - рекомендуємо орендувати авто в Києві на уїк-енд зі значними знижками та на найкращих в Україні умовах. З Києва до Коростишева їхати доволі просто - автострадою Е40. Слідкуйте за дорожніми вказівниками, якщо хочете одразу потрапити на мальовничий кар’єр - після заїзду в місто поверніть на другому повороті ліворуч, GPS-координати: 50°18′54″ пн. ш. 29°05′35″ сх.д. Рекомендуємо їхати сюди надвечір п’ятниці, оскільки так ви зможете обрати найкраще місце для кемпінгу.

Незважаючи на те, що перша згадка про Коростишів датується 1495 роком, археологи називають часом заснування міста VI – VII століття. Зараз Коростишів відомий на всю Україну, передовсім, як центр гранітної промисловості.

Живі пам’ятники цьому - два чудові кар’єри, які ми вам радимо неодмінно оглянути під час поїздки в ці краї.

Перший кар’єр - менший, але популярніший. Саме його найчастіше називають “Коростишівський каньйон”.

Чим же він такий примітний? Скелясті береги висотою до 10 метрів оточують воду, навкруги росте хвойний, а подекуди листяний ліс. Чисте повітря, захоплююча природа, незвичні пейзажі – гідна альтернатива традиційним видам відпочинку.

Глибина “каньйону” досягає 20 метрів, вода тут має незвичний, бірюзовий відтінок. У цьому місці можна купатися, засмагати, займатись альпінізмом і знайти ще багато можливостей для активного відпочинку.

Неподалік від “каньйону” розташований іще один кар’єр - у декілька разів більший. Краєвиди тут, можливо, й менш “інстаграмні”, але точно не залишать вас байдужими.

Що іще варто побачити в Коростишеві? Як мінімум - 2 визначні місцеві пам’ятки. Перша - Костел Різдва, побудований в далекому 1608 році на кошти графа Олізара й відбудований у камені в 1779 році в бароковому стилі, близькому до архітектури часів Людовика XIV. Друга - службовий флігень, що свого часу був частиною садиби графів Олізарів.

З місцевих ресторанів тут найчастіше радять заклади з промовистими назвами “Граніт”, “Дрімучий ліс” та “Хутір сіті”. З готелів варто звернути увагу на “Чарівне озеро” (зовсім поряд із каньйоном), але непоганий варіант - гайнути за 20 кілометрів, у Житомир, адже там більший вибір.

Іще більше цікавого - в нашому блозі