+38 067 329 26 26
Зв'язатися з нами
Напишіть нам
USD
  • UAH
  • EUR
RU/UA/EN

Центр Волинської області місто Луцьк

Дістаньте гаманець і уважно роздивіться 200-гривневу купюру. На ній ви помітите дещо, заради чого точно варто навідатися до Луцька. На протилежному боці від портрету Лесі Українки (яка також пов’язана з містом) намальовано замок Любарта - саме ним пишається цей обласний центр.

І є чим - адже це один із найстаріших та найбільших замків України. Фортеця збудована в ХIV столітті, від неї так і віє старовиною - попри те, що вона чудово збереглася. Є у Луцьку й чимало інших цікавих місць, про які читайте далі.

Взагалі центр Волинської області - це один із чудових варіантів для поїздки з Києва на уїк-енд. Їхати на авто туди всього 400 кілометрів, тож виїхавши зранку вже вдень ви будете насолоджуватися місцевим колоритом. Рекомендуємо орендувати лише нові та технічно бездоганні авто, аби не мати сюрпризів під час поїздки.

Крім замку Любарта, старовинний Луцьк вас вразить іще однією добре збереженою пам’яткою - вежею князів Чарторийських неподалік від вулиці Драгоманова. Це частина Нижнього, або ж Окольного замку. Вона дещо молодша від фортеці з 200-гривневої купюри, однак не набагато - спорудили її в XV столітті.


Відомий Луцьк і своїми храмами. Наприклад, Петропавлівський костел ХVIII століття припаде до душі шанувальникам елегантної архітектури. А неоготична кірха, збудована 1906 року, може справити враження, що ви перебуваєте десь у західній Європі. Неподалік від кірхи розташований місцевий Будинок з химерами, який належить архітектору Голованю. Будинок дуже креативно оздоблений у стилі австрійського Хундертвассер, чимось також нагадує творіння знаменитого Гауді, тож радимо зазирнути й сюди.

З музеїв радимо відвідати будинок родини Косачів, який знаходиться неподалік від замку Любарта. В цьому домі працював батько Лесі Українки – Петро Косач. Сама ж Леся прожила тут кілька місяців – з жовтня 1890 по січень 1891 року. Інші два місцеві музеї, які точно варто відвідати - музей книги, гордістю якого є Службове Євангеліє, надруковане у Львові в 1644 році, і «Требник» Петра Могили, виданий у 1646 році, а також музей дзвонів, який ви знайдете на території замку Любарта - тут ви, зокрема, побачите дзвін, якому вже бемкнуло 360 років!

Луцьк - порівняно велике та туристично привабливе місто, не дивно, що тут є чимало ресторанів та готелів на будь-який смак. Найбільші рейтинги на tripadvisor мають ресторани Korona Vitovta, Show Basilic та Кафе де Вино. Серед готелів рекомендують Noble Boutique Hotel, Patio di Fiori та “Срібні лелеки”.