+38 067 329 26 26
Зв'язатися з нами
Напишіть нам
USD
  • UAH
  • EUR
RU/UA/EN

Буцький каньйон

Сьогодні в незмінній рубриці BLS Car Rental, присвяченій мандрам мальовничою Україною - не місто, й навіть не містечко. Цього разу ми пропонуємо вам провести уїк-енд в Буцькому каньйоні - особливому місті, яке на все життя запам’ятається вам незвичними для України краєвидами та первозданною природою. Недарма його іноді гордо іменують «маленькою Швейцарією». Тож поїхали!

А доїхати до Буцького каньйону з Києва можна через Жашків, заодно й місцеві цукрові заводи варто оглянути. По одеській трасі прямуйте до Жашкова, потім повертаєте наліво і через Сорокатягу і Червоний Кут їдете в смт Буки. Довжина маршруту – 185 км. Але мусимо порадити вас взяти в оренду позашляховик, якщо - звісно - ви не маєте власного.

А тепер - декілька слів про саму природну родзинку Черкащини. Скельний каньйон довжиною близько 5 кілометрів розташований на річці Гірський Тікич біля Буків (звідси і його назва). Він глибокий, до 20 метрів глибиною, але водночас вузький - ширина коливається в межах 20-40 метрів. Найцікавіше, що вік гранітних порід, через які протікає річка, оцінюється приблизно в 2 мільярди років. Уявіть собі - доторкнутися аж до такої древності!

Тут точно є чим помилуватися: види з каньйону неймовірні, але й спуститься вниз до води цікаво - пострибати по камінню, поплескатися в червневій річці - те іще задоволення!

Не скелями єдиними: на території Буцького каньйону знаходяться руїни першої в Україні гідроелектростанції, до яких досить легко добратися, спустившись "на дно" Буцького каньйону. Доступ до першої ГЕС - цілком вільний, ви можете блукати тут скільки заманеться. Ваш інста-аккаунт точно буде вдячний вам за цю поїздку: фото тут виходять просто неймовірні.

Буцький каньйон надзвичайно популярний серед скелелазів, особливо їх приваблює один з його уступів - так звана Скеля Родіонова. Якщо ви не любите екстремальний туризм - принаймні буде на що подивитися, адже вона вражає уяву!

Загалом, їхати сюди можна як і на один день просто помилуватися красою, так і на кілька днів з наметом - відпочити на природі. Буки невелике селище, тому готелів там поки немає, однак неподалік - у селі Маньківка за 13 км від Буцького каньйону є пристойний готель Reikartz Аквадар, або ж можна зупинитися в Жашкові (тут є гарний готель-ресторан Rodychi) чи Умані - тут рекомендуємо Forest Club Sherwood.