+38 067 329 26 26
Зв'язатися з нами
Напишіть нам
USD
 • UAH
 • EUR
RU/UA/EN

Оренда авто в Туреччині

Багатьох туристів, які планують відпустку чи ділову подорож, цікавить оренда авто в Туреччині. Зняти машину можна для трансферу з аеропорту або відвідування визначних пам'яток. Відрядження буде простіше спланувати, якщо людина матиме особистий автомобіль під час перебування в цій країні. Тому потрібно наперед дізнатися, на яких умовах можна орендувати авто в Туреччині. Бронювати відповідний автомобіль можна за допомогою форми, представленої далі.

Оренда авто в Туреччині

Скільки коштує орендувати машину у Туреччині

Ціна прокату авто в Туреччині залежить від сезону, часу користування та марки автомобіля. На вартість впливає місто, в якому оформляється договір та низка інших факторів. Кожен прокатний сервіс встановлює власні ціни, які можуть дещо відрізнятися. Наша компанія BLS рекомендує сервіс Discover Cars. Це наші перевірені партнери, які нададуть машину напрокат на вигідних умовах.

Середня ціна оренди машини у Туреччині становить 15 євро на день. Якщо купувати авто в оренду на тиждень і більше, ціна за день знижується. Крім того, варто враховувати, що в переважній більшості сервісів потрібно залишати заставу від 100 євро і вище. Якщо під час користування транспортним засобом не буде непередбачених ситуацій, ця сума повертається замовнику.

У турецькому прокаті можуть запропонувати додаткові послуги:

 • дитяче автокрісло – 3-15 євро/добу;
 • навігатор – 3,5 євро/добу;
 • ланцюги на колеса – 3-5 євро/добу.

Бензин оплачується окремо. Також під час укладання договору може оформлятися страховка та франшиза.

Умови оренди автомобіля у Туреччині

Є кілька умов, які потрібно виконати, щоб взяти у прокат автомобіль у Туреччині. Основні вимоги до оренди такі:

 • Наявність посвідчення водія. Достатньо пред'явити права, видані у вашій країні. Міжнародне посвідчення водія для турецького прокатного сервісу не потрібні.
 • Вік від 21 року. Щоб орендувати машину представницького класу, вік має бути щонайменше 25 років. Стаж водіння має становити щонайменше 2 роки.
 • Закордонний паспорт водія.
 • Ваучер про бронювання авто. У Туреччині зазвичай вимагають передплату при замовленні автомобіля через інтернет. Ваучер надсилається на електронну пошту клієнта.
 • Кредитна картка. На рахунку має бути заблоковано певну суму коштів для депозиту. Дебетова картка для цього не підійде.

Це є основні умови, на яких можна знімати машину в цій країні.

Що таке депозит при оренді машини у Туреччині

Щоб компенсувати ризики, прокатна контора вимагає залишати заставу чи депозит. Кошти блокуються на карті клієнта до моменту повернення транспортного засобу. Залежно від класу автомобіля та політики автопрокату ця сума може становити 200-500 євро. Після розблокування коштів вони не будуть моментально доступні власнику картки. Зазвичай на розморожування суми потрібно від тижня до місяця. За цей час кошти будуть недоступні для клієнта.

Страховка та франшиза при оренді автомобіля в Туреччині

Великі автопрокати також під час укладання договору обмовляють із замовником суму франшизи та страховки. У разі аварії чи псування транспортного засобу компанія зможе покрити збитки. Страховка буває кількох видів:

 • ОСАЦВ (TPL) - це обов'язковий вид страхування, який оформляється не тільки при оренді, але і для всіх автомобілів, що їздять дорогами Туреччини.
 • КАСКО (CDW) – це страховка на випадок ДТП, яка в Туреччині також обов'язкова. Вона покриває пошкодження, отримані транспортним засобом під час аварії, але не покриває витрати при псуванні коліс, стекол, фар та деякі інші статті.
 • Страхування від угону (ТР) – ще один вид обов'язкового страхування під час оренди.
 • Повне страхування (SCDW) – це повне страхування, яке покриє всі витрати у разі ДТП. Вона не обов'язкова, але її за бажання можна оформити у прокатній конторі.

Також гарний сервіс оренди авто може запропонувати оформити франшизу. Це гранична сума відповідальності, яку несе клієнт у разі виникнення непередбаченої ситуації та заподіяння шкоди автомобілю.

Особливістю оформлення франшизи в Туреччині є вимога сервісів надати доступ до платіжної картки клієнта. Для цього у туриста вимагатимуть не лише банківські реквізити, а й код CVV2 зі зворотного боку картки. Тому для оренди машини найкраще оформити окрему банківську картку.

Найпопулярніші міста для оренди авто в Туреччині

Найзручніше орендувати машину в Аланії, Анталії, Стамбулі, Ізмірі. Можна замовити транспортний засіб з доставкою до аеропорту або готелю. Дешева оренда авто в Анкарі та Анталії. На 10-20 % вище ціни в Белеку, Кемері, Сіді. Найдорожчий прокат автомобілів у Мармарисі, Стамбулі, Фетхіє та Бодрумі.

Особливості правил дорожнього руху

У Туреччині є обмеження за швидкістю на рівні 50 км/год у межах населених пунктів. За містом можна їхати швидше, розганяючись до 110 км/год. На автострадах допустима швидкість становить 120 км/год.

Дітей до 12 років потрібно перевозити у спеціальному автокріслі та лише на задньому сидінні. Пристібатися потрібно водієві та всім пасажирам, у тому числі на задньому сидінні. Забороняється говорити по мобільному телефону без спеціальної гарнітури hands free.

Турецькі особливості водіння

Місцеві водії мають кілька традицій поведінки на дорогах, про які краще заздалегідь дізнатися туристам:

 • Якщо нікого немає, водії не лише легкових авто, а й громадського транспорту можуть проїхати на червоне світло.
 • На рівнозначних перехрестях правила "перешкода справа" працює далеко не завжди, тому краще перестрахуватися.
 • Пішоходи також часто переходять дорогу на червоне світло.
 • Водії скутерів та мопедів практично не дотримуються правил, тому при появі подібного учасника дорожнього руху в полі зору потрібно бути обережнішим.
 • Водії можуть підрізати і навіть обганяти праворуч навіть за умов поганого огляду на дорозі.

Ці особливості пояснюють потребу купувати страховку. Поліція залишається досить лояльною до всіх учасників дорожнього руху.

Види штрафів у Туреччині

Штрафи за порушення правил дорожнього руху оплачуються прямо поліцейському, який його виписав. Передбачено покарання за перевищення швидкості, проїзд на червоне світло, неправильне паркування, їзду без пристебнутого ременя безпеки, водіння у нетверезому стані, відсутність страховки тощо. Повний перелік можна уточнити у прокатній агенції перед оформленням договору.

Платні дороги

У Туреччині є платні дороги, які дублюються безкоштовними шляхами. Але на відміну від платних магістралей платні дороги не проходять через міста. Це дозволяє швидше прибути до пункту призначення. Зазвичай, це магістралі між великими містами. Платні дороги будують, щоб зменшити навантаження на безкоштовні автостради. Також існують платні мости та тунелі.

Плата залежить від класу транспортного засобу. Розташування платних повідомлень можна дізнатися заздалегідь у прокатній компанії.

Паркування в Туреччині

Варто зважати на те, що паркувати транспортні засоби на тротуарі в Туреччині заборонено. Машина повинна заважати проїзду інших транспортних засобів. У великих містах передбачено безліч паркувань. Є громадські та приватні стоянки.

Зазвичай плата не стягується за паркування біля муніципальних установ, торгово-розважальних центрів, готелів (якщо ви там мешкаєте), на узбіччях житлових будинків. Платні паркінги позначені відповідними знаками. Тут зазвичай передбачаються шлагбауми чи інші обмежувачі руху.

Заправки

Нестачі у заправках у цій країні немає. Оскільки конкуренція між ними висока, особливо у великих містах, клієнтам пропонують різні бонуси. Наприклад, водієві можуть запропонувати гарячий чай або помити лобове скло. Сервіс на заправці на висоті.

Ціни на бензин досить високі. Так, залежно від типу палива, вартість варіюється від 1,1 до 1,3 дол./л. Газ коштує близько 0,65-0,75 дол./л.

мобільний зв'язок

У країні є 3 основних провайдери: Vodafone, Turk Telekom, Turkcell. Не можна купувати дешеві сім-картки з рук. Це низькоякісний продукт. Ціна однієї сімки може відрізнятися у різних місцях.

Ці особливості дозволять орендувати та використовувати автомобіль у Туреччині без проблем.

Задавайте питання в InstagramЗадавайте питання в TelegramЗадавайте питання в Viber