+38 067 329 26 26
Зв'язатися з нами
Напишіть нам
USD
  • UAH
  • EUR
RU/UA/EN

Житомир: що подивитися та куди піти

Сьогодні в нашій традиційній рубриці про мандри Україною - місто, яке багато хто вважає неінстаграмним, однак воно однозначно може вас здивувати. Мальовничі скелясті береги та височенний міст над рікою, незвичайна водонапірна вежа та благородні собори, а іще - крутезний музей космонавтики: усе це про Житомир.

Цей обласний центр розташований зовсім недалеко від Києва, тож доїхати на авто до нього - справа однієї години. Найкраще сюди їхати власним автомобілем, бажано позашляховиком. Якщо не маєте власного - рекомендуємо орендувати авто в Києві.

Навіщо позашляховик? Для того, щоб намилуватися Житомиром, неодмінно варто відвідати і його околиці - особливо понад річкою Тетерів, адже гранітні та базальтові береги тут вражають уяву! Серед цих скель особливо варта уваги Голова Чацького - характерна круча, що нагадує людський силует - вона вважається геологічною пам’яткою державного значення. Обов’язково відвідайте береги Тетерева поряд із селищем Дениші - культове місце в середовищі скелелазів. А найбільший місцевий парк барона де Шодуара переходить у високий міст над Тетеревом - звідси відкривається дуже інстаграмна панорама.

Попри те, що Житомир має понад тисячолітню історію (його засновано 884 року), насправді давніх споруд тут не збереглося. Кафедральний костел Святої Софії, який вважається однією з найстаріших будівель Житомира, датований 1737 роком. Його варто відвідати, адже він репрезентує стиль бароко з елементами ренесансу, а для України це не надто поширений випадок. З-поміж культових споруд варті уваги також Спасо-Преображенський кафедральний собор (це найвища споруда в Житомирі) та Свято-Михайлівський кафедральний собор, а також костел Св. Івана з Дуклі - архітектурна пам’ятка національного значення.

Однак Житомир цікавий не лише архітектурою. Виділіть декілька годин і неодмінно відвідайте музей космонавтики: тут ви побачите справжнє спорядження космонавтів, цінні макети та спусковий апарат космічного корабля «Союз-27», який побував у відкритому космосі.

З-поміж ресторанів на Tripadvisor високі рейтинги мають Pleasantville BBQ PUB, Buba Hinkalna та ресторан Дім Трибеля, а з-поміж готелів, де радять зупинитися на ніч - Reikartz Житомир, готель Додо та міні-готель Terasa.

Тож на Житомир радимо виділити цілий уїк-енд, щоб не лише роздивитися архітектуру міста, але й його природні знади, а також - заїхати в Дениші та відвідати вражаючий музей космонавтики.

Задавайте питання в InstagramЗадавайте питання в TelegramЗадавайте питання в Viber