+38 067 329 26 26
Зв'язатися з нами
Напишіть нам
USD
  • UAH
  • EUR
RU/UA/EN

Парк Софіївка в Умані - цікаві місця України

Хочете на власні очі побачити один з найкрутіших і романтичних подарунків в світі? Звичайно ж так, кого б таке не зацікавило! Тим більше, для цього навіть не потрібно покидати меж України - досить від'їхати пару сотень кілометрів від Києва по Одеській трасі ... І присвятити його споглядання цілий уїк-енд!

Подарунок цей - не якась там пафосна коштовність або, наприклад, потужний спорткар. Набагато краще! Його підніс польський магнат Станіслав Потоцький своїй дружині Софії на день народження ще в далекому 1802 році. Чим увічнив і її, і себе. Здогадалися про що мова? Звичайно ж про знаменитого ландшафтному парку, розташованому в північній частині Умані та названому "Софіївкою", як бачите, зовсім не просто так.

Сьогодні Софіївка визнається одним з найцікавіших у всьому світі пам'ятників садово-паркового мистецтва ХVIII-ХІХ століть! Тож не дивно, що щорічно його відвідують близько 150 000 чоловік, а це майже в 2 рази більше, ніж населення самої Умані.

Особливості парку Софіївка

Що ж в ньому цікавого, крім романтичної історії, пов'язаної з його підставою?

  • По-перше, в Софіївці безліч різноманітних водойм - від водоспадів і прудиков різних розмірів і форм - до справжніх скелястих гротів, каскадів і шлюзів. Повірте - буде чим помилуватися!
  • По-друге - різноманітність рослин вас вразить - тут є рідкісні гінкго білоба, старі тюльпанові дерева і навіть кипариси! По-третє - парк стилізований під античність, тому тут багато майстерно відтворених скульптур, альтанок, балюстрад і портиків - вашим фотках на їх фоні позаздрять навіть самі пропалені інстаграм-френди.

Найцікавіше, що їхати до Умані варто не тільки заради Софіївки! Наприклад, цей український містечко - одне з головних місць паломництва для ізраїльтян. Хасиди вважають справою честі хоча б раз у житті побувати на могилі цадика Нахмана - засновника однієї з течій хасидизму. Може прозвучати парадоксально, але це - одна з причин того, що в самій Умані є чимало дуже пристойних готелів і ресторанів, розрахованих на найвимогливіших клієнтів. Найвищі оцінки на ТріпАдвізоре отримали гриль-бар Black Bull, кафе "Застава" і "Фазан", а також ресторан-бар "Камелот".

Софіївка - великий парк, його площа - понад 170 гектарів. Тому для того, щоб повною мірою насолодитися його відвідуванням, варто виділити цілий уїк-енд. А це означає, що варто підшукати місце, щоб гарненько відпочити вночі від вражень першого дня і набратися сил на другий захід. Ми рекомендуємо скористатися міні-готелем "Позитив", тут оптимальне співвідношення ціни і комфорту, тому він традиційно отримує високі оцінки в оглядах.

Надивилися на парк, але ще залишився порох в порохівницях на прогулянку по місту? Повірте - Умань може вас здивувати! Рекомендуємо відвідати одне з найстаріших будівель в місті Василіанський монастир, побудований в 1784 році все тим же романтичним Станіславом Потоцьким. Під будівлею знаходиться величезний підземний поверх з великою кількістю підземних ходів. У наш час можна спуститися в підземелля і доторкнутися до таємниць історії ченців! Побудований в 1812 році на честь перемоги російських військ над Наполеоном Миколаївський собор теж вартий уваги. Крім того - радимо подивитися і на Успенський костел, цю перлину містечкової архітектури.

Ми впевнені - уїк-енд в Софіївці не залишить байдужим ні вас, ні ваших близьких. Це прекрасна можливість виїхати на вихідні з галасливого Києва і провести разом час в романтичній обстановці серед принад природи, яку творчо переосмислили дійсно талановиті люди! А якщо у вас виникли проблеми з транспортом, автопрокат BLS з задоволення допоможе вам в цій ситуації, надавши послугу прокату авто в Києві за привабливою ціною. Чекаємо Вас!