+38 067 329 26 26
Зв'язатися з нами
Напишіть нам
USD
 • UAH
 • EUR
RU/UA/EN

Особливості водіння автомобіля в Україні

Поїздки по Україні можуть мати різну мету - ділову, туристичну, особисту. Незалежно від того, з якої причини водій відправляється в поїздку, він має всі можливості вивчити особливості доріг і водіння в країні на практиці. Але і попередня інформація буде корисною для іноземців, а також для тих, хто має невеликий досвід водіння. Вона дозволить уникнути проблем, непередбачених грошових витрат, заощадить час. Варто тільки пам'ятати про те, що найголовніше для водія - дотримання правил дорожнього руху і відмінний технічний стан авто.

Вимоги до документації та особливості прокату

Іноземні громадяни для пересування по Україні на своєму або орендованому автомобілі повинні мати під рукою водійські права міжнародного зразка. Їх вони пред'являють для перевірки на вимогу. Також необхідно перед виїздом в країну отримати медичну довідку, що підтверджує хороше здоров'я і фізичні здібності безпечно вести авто.

При оформленні автомобіля в оренду на той чи інший термін експлуатації дані документи будуть затребувані прокатної компанією.

Особливості доріг і поїздок

Якість дорожнього покриття в Україні не однаковою, в деяких регіонах, населених пунктах воно залишає бажати кращого. Але в межах більшості міст, на трасах міжміського і міжнародного значення покриття досить гарне і відповідає високим вимогам.

Облаштовуються дороги за сучасними стандартами, з відповідними параметрами, розміткою. Розмітка наноситься білим кольором, регулярно оновлюється, тому чітко видно на сірому асфальті. Для безпеки водія, пасажирів, транспортного засобу має велике значення пересування по дорозі з дотриманням розмітки.

На українських дорогах діє принцип правостороннього руху. Необхідно бути уважним під час шляху, так як зараз на багатьох ділянках проводяться ремонтні роботи. Може бути погіршений стан дорожнього покриття в сільській місцевості та заміській зоні.

Протягом всього шляху потрібно стежити за дорожніми знаками, вони можуть вказувати на проблемні, ділянки, що ремонтуються, на інші важливі моменти. На допомогу водіям розроблено і кілька зручних програм, додатків, які попереджають про ями, пробки.

Обмеження швидкості

Щоб уникнути штрафів при поїздках українськими дорогами, потрібно обов'язково дотримуватися рамки максимальної швидкості в межах населених пунктів та на заміських трасах.

 • В межах міста, селища, села можна їздити на швидкості не більше 50 км / ч.
 • На заміських дорогах дозволена максимальна швидкість 90 км / ч.
 • Якщо траса відноситься до автомобільних магістралей, авто може набрати швидкість і до 130 км / ч.
Увага. Українські дороги облаштовуються системами відеоспостереження, завдяки яким поліцейські легко виявляють порушників на будь-якій ділянці.

Тому не варто порушувати ПДР, норми швидкості, щоб подорож по Україні не була затьмарена штрафами та іншими видами покарання.

Поліцейські патрулі також контролюють дорогу, можуть зупинити автомобіль в самому непередбаченому місці. Обмеження швидкості слід дотримуватися не стільки через острах штрафу, скільки через власну безпеку, безпеки інших учасників дорожнього руху. Норми швидкості актуальні на даний рік, можуть змінюватися.

Увага. Якщо патруль все ж зупинив водія, він повинен вимагати протокол порушення.

Етичні норми поведінки на дорозі для водія

Водії розробили негласну «мову» спілкування на дорозі, якою вони попереджають один одного про поліцію на ділянці, про інші моменти. Як і офіційні правила дорожнього руху, умовні сигнали допомагають зробити пересування більш безпечним і комфортним, рідше потрапляти в складні ситуації. Про що говорять сигнали?

 • Якщо блимає фарами попутна машина, значить, що вона просить дати дорогу і дати можливість зробити обгін.
 • Блимає зустрічний транспорт - це свідчить про патруль. Також такий сигнал може висловлювати прохання переключити фари на ближнє світло, так як дальній достатньою незручний для зустрічних автомобілів.
 • Миготінням аварійними фарами водії висловлюють вдячність одне одному за сигнал або поступку на дорозі.

Мають велике значення сигнали, що стосуються обгону. Машина, яка слідує попереду, може сигналізувати лівою фарою і гальмівними вогнями про те, що обгін неможливий через наближає по зустрічній смузі транспорту. Якщо машину можна об'їхати безпечно, її водій просигналить гальмівними вогнями і правою фарою.

Незважаючи на те, що більшість водіїв з повагою ставляться до інших учасників дорожнього руху, є і ті, хто не дотримується навіть ПДР. Вони можуть порушувати правила, здійснювати небезпечні обгони. Обов'язково завжди потрібно бути напоготові, стежити за дорогою. Якщо поїздка втомила, краще зробити перерву на відпочинок.

Увага на перехожих

В українських містах, великих селищах, та й у багатьох невеликих селах є розмітка для пішохідного переходу. Але деякі пішоходи не дотримуються правил, переходять дорогу в недозволеному місці, ризикуючи своїм життям і підставляючи водіїв. Необхідно бути уважним на території населених пунктів, стежити і за рухом пішоходів.

Для власної безпеки також водієві не варто брати випадкових пасажирів в авто. Між населеними пунктами курсують автобуси, маршрутки, кожен може почекати черговий рейс, щоб дістатися в потрібне місце. Автомобіль, незалежно від марки, завжди буде об'єктом інтересу для кримінальних особистостей, потрібно уникати ризикованої ситуації.

Парковка в Києві та інших великих містах

У багатьох населених пунктах встановлені суворі правила для паркування автомобілів. Водієві потрібно уважно стежити за наявністю відповідного знака в тому місці, де він хоче залишити свій транспортний засіб. Вартість платної стоянки може бути різною в різних містах, залежатиме від особливостей паркінгу.

Якщо трапилося ДТП на орендованій машині - як діяти

Для іноземних громадян, які приїхали в Україну, оренда автомобіля стає звичним явищем. І ніхто з них не застрахований від того, що на автодорозі може статися аварія з пошкодженням автомобіля. В першу чергу, не потрібно панікувати, слід діяти по можливості спокійно. Які дії необхідно зробити в такому випадку?

 • Водій не повинен міняти положення авто, що потрапило в ДТП. Винятком є ситуація, коли пошкоджений автомобіль заважає проїзду іншого транспорту.
 • Слід дістати і встановити знак аварійної зупинки, включити відповідний сигнал.
 • На місце події потрібно викликати поліцію.
Увага. Також слід звернутися з дзвінком в прокатну транспортну компанію. Її працівники допоможуть зв'язатися зі страховиком, нададуть необхідну підтримку при аварії. Детальніше про ДТП на орендованому автомобілі.
Задавайте питання в InstagramЗадавайте питання в TelegramЗадавайте питання в Viber