Друзі, ми продовжуємо тур маршрутами пляжної України. Минулого разу ми розповідали про Джарилгач та Кінбурнську косу.. Для всіх шанувальників тихого, спокійного відпочинку з усією сім'єю, настійно рекомендуємо відвідати Арабатську Стрілку і близькі до неї Генічеськ, Кирилівку, Щасливцеве. Маршрут можна скласти таким чином, що ви зумієте відвідати всі ваші локації і відмінно не тільки відпочити, а й оздоровитися завдяки чистому морському повітрю.
Якщо ви хочете відправитися в сімейний відпочинок з дітьми, то краще за все підійде Генічеська гірка або Генічеськ. Там досить дрібне море і широкий пляж. Для любителів дикої природи і глибоководного плавання найкраще поїхати в Стрілкове. А Щасливцеве стане ідеальним місцем для великих компаній.
Яким чином з Києва дістатися до Арабатської стрілки?
Власний або орендований автомобіль - найкращий вибір для дороги
Подорож на машині є найкомфортнішим вибором. Якщо у вас немає власного транспорту, то завжди можна його орендувати. І зробити це куди простіше, ніж може здатися на перший погляд. Та й плюсів у такого подорожі куди більше, ніж можливих мінусів. При оренді автомобіля ви отримуєте:
Якісний сервіс.
Великий асортимент справних і хороших автомобілів різного сегмента: економ, бізнес і преміум.
Машини проходять регулярне технічне обслуговування до здачі авто і після його прийому від попереднього орендаря.
Швидке оформлення броні або на сайті прокату, або по телефону.
Кожен автомобіль застрахований і часто страховка входить у вартість оренди.
Якщо ви плануєте довгу подорож, то можете розраховувати на знижки.
З переваг в першу чергу виділяється повна незалежність і можливість розподілити маршрут найзручнішим для вас способом. Таким чином ви будете зупинятися там, де захочете. По дорозі можна проїхати красиві пейзажі, які скрасять відстань між будинком і пунктом призначення. Подорожуючи до Арабатської стрілки ви побачите всю унікальність Херсонської області. Незаперечним плюсом відзначають і можливість подорожі з домашніми тваринами.
Ми розповімо який трасою доїхати на Арабатську стрілку, щоб ваша дорога була легкою і спокійною:
Західна і Південна Україна - траси M-14, P-47. По дорозі через Миколаїв / Херсон ви виявиться на розвилці біля Петропавлівки на Генічеськ і Мелітополь. Вам потрібно буде продовжити свій шлях по трасі P-47 на дорогу до Новоолексіївці і до Генічеська.
Східна, Центральна і Північна Україна - траси E-105, H-08, P-47. По трасі E-105 або H-08 ви рухаєтеся через Дніпро і Запоріжжя, потім по цій же трасі їдете до Новоолексіївка, через Мелітополь. На розвилці трас E-105 і P-47, звертаєте на другу трасу і прямо рухаєтеся до Генічеська.
Коли ви потрапляєте в Генічеськ, то біля Ж / Д станції слід звернути в праву сторону, там будуть мости через Генічеський і Арабатську затоки. Коли ви заїдете на Арабатську стрілку, то їдьте по трасі до того селища, де будете відпочивати:
Генічеська гірка - центральна вулиця Азовська;
Щасливцеве - центральна вулиця Миру;
Стрілецько - вулиця Центральна.
Дорога автобусом
Найпростішим способом дістатися до місця призначення вважається автобус. Автоперевізники здійснюють як регулярні рейси, так і сезонні. Варто зазначити, що до Генічеська ви можете доїхати прямим рейсом з таких міст:
Дніпро;
Запоріжжя;
Харків;
Кривий Ріг;
Вінниця.
Дорога автобусом має ряд значних переваг:
Міжміські автобуси добре оснащені для довгої поїздки і там є містке багажне відділення, де можна залишити сумки і валізи.
Поїздка з пересадками вимагає чіткого плану, в тому числі і того, що стосується розкладу транспорту. Автобуси їздять за чітким розкладом, що допоможе вам добиратися вчасно.
Для покупки квитків не потрібно їхати на автовокзал. Ви можете дізнаватися про нові рейсах, бронювати і купувати квитки в інтернеті, а після тільки роздрукувати та пред'явити водієві.
Крім переваг, подорож на автобусі має і свої недоліки:
До автовокзалу доведеться добиратися своїм ходом, що не зовсім зручно, особливо якщо ви подорожуєте з дітьми і у вас великий багаж.
Автобус може приїхати в пункт призначення пізно ввечері і тоді цілий день відпочинку пропаде. Або ж автобус приїде вночі. Вранці ви не будете відчувати себе відпочив.
У перевізників часто трапляються форс-мажори, через які можна їхати зовсім на іншому автобусі, з маленькою місткістю.
Подорож на поїзді
До Генічеська в літню пору можна дістатися поїздом, без пересадок. З великих міст Західної та Центральної України курсують поїзди, які довезуть вас до потрібного місця:
Львів;
Хмельницький;
Вінниця (проміжна зупинка);
Київ;
Олександрія;
Запоріжжя;
Дніпро.
Значним перевагою такої поїздки вважається:
Дорога набагато дешевше, ніж автобусом;
Є можливість дістатися практично з кожного великого міста, іноді це можна зробити і без пересадок.
Мінусів трохи більше:
Витрачається багато часу на дорогу. Ви можете провести в дорозі добу, а то й більше.
Більшість поїздом прибуває пізно вночі або рано вранці.
Генічеський курорт знаходиться не біля вокзалу, а значить доведеться брати таксі або товпитися в маршрутці.
Що подивитися в Генічеську?
Генічеськ має порівняно невелику кількість знакових локацій, однак туристи облюбували кілька пам'яток:
Сходи на міський пляж, яку місцеві називають "потьомкінського". І хоч вона не така велична, як одеська, але види відкриваються приголомшливі. Біля грецької полуротонди мандрівники роблять красиві фотографії з видом на море.
Арка Калімбет, знаходиться по проспекту Миру. Будинок Калімбет відомий своїми катакомбами і аркою з кованими воротами. Об'єкт виглядає дуже цікаво, а екскурсоводи із задоволенням розкажуть історію будинку та його власника - місцевого поміщика.
Береговий маяк, який до цих пір працює, привертає увагу туристів своєю унікальністю. Він знаходиться на березі Утлюкського лиману і дивитися на нього можна навіть з міської набережної. Будівля має багату історію, адже саме завдяки йому Генічеськ розвинув свої торгово-морські зв'язку.
Алею казок варто відвідати туристам з дітьми. Адже там зібрані герої багатьох мультфільмів. А ще саме тут можна порадувати дитини атракціонами та ігровими майданчиками. Якщо ви приїхали на відпочинок з другою половинкою, то і вам буде що робити на Алеї. Саме там можна зробити красиві фото на тлі фотозоні і повечеряти в одному з ресторанів.
Краєзнавчий музей варто відвідати затятим шанувальникам історії. У ньому цілих 8 залів, кожен з яких розкриває певну тему. Якщо ви хочете зануритися в історію і ознайомитися з унікальними експонатами, то відвідайте це дивовижне місце.
Відчути себе дослідником і полоскотати нерви можна в катакомбах, чиї таємничі ходи розкинулися на 40 кілометрів під землею. Однак археологи впевнені, що там куди більше недослідженою території.
У дельфінарії можна відпочити під час перегляду програми з морськими котиками і дельфінами. Годинне уявлення особливо сподобається дітям, а й дорослих не залишить байдужими. Там же можна взяти участь в аукціоні, де продаються картини, які намалювали самі дельфіни під час представлення.
Арабатська стрілка: куди піти?
Саме коса Арабатська стрілка може порадувати вас безліччю оздоровчих локацій, які позитивно впливають на здоров'я і куди завжди з'їжджаються ті, хто хоче відпочити і привести своє тіло в порядок. На Арабатській Стрілці є три лікувальних термальних джерела: в Генгоркі, Щасливцеве, Стрілковому. Температура води тут + 40-70 градусів. А місцеве солоне озеро Сиваш славиться своїми лікувальними грязями, які містять природні антибіотики. Розглянемо і інші визначні пам'ятки:
Водолікарня "Гарячий Джерело" - саме те місце, де ви зможете відпочити і оздоровитися під пильним наглядом медичного персоналу.
Гаряче джерело "Свердловина №25" дає можливість викупатися у воді, в складі якої тільки корисні мікроелементи і мінерали.
Солоне озеро не тільки красиво виглядає, але і корисно для здоров'я. Дістатися до нього можна на маршрутці.
Радонове озеро з часом стало місцем, куди приїжджають, щоб обмазатися цілющою гряззю з мулисте дно озера, яке наповнене водою тільки навесні.
Рожеве озеро найпопулярніше місце на Арабатській стрілці. Його часто використовують для фотосесій і це не дивно, адже краса п'яти кілометрового озера заворожує своїм незвичайним кольором.
Екстремалам радиться покататися на квадроциклах. Таким чином ви зможете не тільки повеселитися, отримати адреналіновий заряд, але побачити красу Херсонщині не через вікно в задушливій маршрутці, а під відкритим небом і з вітерцем.
На Арабатській стрілці є маса варіантів житла на будь-який смак і будь-який гаманець. Від пансіонатів, вілл, приватних будиночків і комфортабельних кімнат у готелях біля моря - кожен знайде ідеальний для себе варіант.
Можна й зупинитися поряд - у Генічеську. Тут не настільки унікальна та дика природа, як на Арабатській стрілці, й навіть є місцевий парк імені Тараса Шевченка (кажуть, що інших “фішок” в містечку небагато). Однак для тихого оздоровчого відпочинку, особливо з дітьми - це те, що треба!
Кирилівка - це селище міського типу на схід від Генічеська, що знаходиться на півострові, утвореному двома лиманами Азовського моря. Дно тут воно пологе, без каменів і різких перепадів, а водоростей практично немає. Тут ви матимете чудовий відпочинок з дітьми. Головна розвага у Кирилівці — аквапарк "Острові скарбів". Один з найбільших в Україні, налічує 34 водяних атракціони для дітей та дорослих. Також тут працює дельфінарій та парк атракціонів.