+38 067 329 26 26
Зв'язатися з нами
Напишіть нам
USD
 • UAH
 • EUR
RU/UA/EN

Як скласти договір оренди авто

Оренда автомобіля - зручне рішення для людей у відрядженні, подорожі, а також у випадках, коли без машини складно виконати разові завдання. Користування прокатними автомобілями можливе у Києві та інших містах України на підставі офіційних документів, що складаються сторонами угоди. Право використовувати техніку задоволення власних потреб забезпечує договір оренди авто. Суть документа полягає у передачі власником автомобіля прав на використання транспортного засобу фізичній особі або компанії протягом певного строку та за зазначену плату.

Складається документ згідно з існуючим законодавчо затвердженим зразком. За умови правильного складання та оформлення обидві сторони правочину отримують рівний захист від можливих проблем. Своєчасне оформлення документа важливе, оскільки автотранспорт схильний до високих ризиків (некоректна експлуатація, ДТП, викрадення) і нерідко експлуатується в екстремальних умовах. Укладання договору можливе за довіреністю, наданою повіреною особою орендодавця.

Складові документа

Правомочним є договір про оренду авто, при складанні якого зазначено:

 • Точні параметри предмета угоди, а саме інформація про модель і колір автомобіля, номер кузова та рік випуску. Повинні бути також зазначені державний номер автотранспортного засобу та номер шасі.
 • Інформація про недоліки конкретного автомобіля, включаючи стан кузова та салону.
 • Вартість оренди. Сума грошової винагороди за експлуатацію транспортного засобу має бути прописана.
 • Термін дії договору. Якщо термін дії договору може бути продовжено – ця інформація має бути вказана.

Обов'язковим пунктом є перерахування прав та обов'язків сторін угоди. У папері вказується, яка зі сторін забезпечує транспортний засіб паливно-мастильними матеріалами, відповідає за техобслуговування та оплачує ремонт у разі пошкодження автомашини.

Причини для укладання договору оренди авто

Основною причиною для укладання договору оренди автомобіля є можливість за наявності правовстановлюючого документа врегулювати спірні питання між орендодавцем та орендарем та забезпечити захист інтересів обох сторін. Необхідність укладати договір обумовлена також можливістю тимчасового власника підтвердити законність користування автотранспортним засобом. Якщо спірні питання не вдається вирішити у досудовому порядку, папір стає офіційною підставою для звернення до судових органів, у тому числі у разі порушення договірних зобов'язань. Орендодавець також у форматі договору може зазначити наявність третіх осіб, які мають право на майно.

Жорстких критеріїв складання документа немає, тому можна використовувати зразок форми.

Порядок підписання

Підписання договору оренди автотранспортного засобу передбачає ознайомлення обох сторін із усіма пунктами документа. Підписується папір лише за умови згоди обох сторін. Якщо будь-які пункти викликають розбіжність – орендодавець та орендар повинні врегулювати питання до того, як укладуть та закріплять підписами угоду.

Особливості документа

Найважливішими пунктами договору є перерахування прав та обов'язків сторін угоди.

Орендар має право віддавати в суборенду автомобіль без згоди орендодавця та виконувати різні перевезення, якщо це не заборонено умовами документа. Орендодавець має право розірвати правочин у разі порушення умов договору.

Обов'язками орендаря є оплата витрат на використання авто та виплата компенсації власнику у разі пошкодження транспортного засобу (якщо його вина в аварії доведено). Орендодавець зобов'язаний підтримувати автомобіль у належному стані, включаючи частковий чи капітальний ремонт, забезпечувати технічне постачання авто. Страхування автомобіля – обов'язок орендодавця.

Оскільки автомобіль є об'єктом підвищеної небезпеки, сторони угоди повинні мати:

 • водійські права;
 • відповідну атестацію.

Орендар також має надати ліцензію на право займатися підприємницькою діяльністю, якщо він планує виконувати перевезення.

Зміст договору оренди авто

У договорі оренди авто має бути зазначено, крім прав та обов'язків учасників, така інформація:

 • мету оренди автотранспортного засобу;
 • інформація щодо акта приймання-передачі рухомої власності;
 • вартість укладеного договору та порядок розрахунків орендаря.

Крім повної вартості оренди, прописується сума щомісячних виплат та строки виплат.

Якщо орендар планує орендувати автомобіль із екіпажем (водієм) – заробітну плату водію виплачує орендодавець згідно з контрактом.

Терміни дії

Термін дії оренди – важливий пункт юридичного документа, який має бути вказано точно. Якщо орендодавець надає послуги продовження оренди, у документі мають бути зазначені допустимі терміни та умови повернення техніки.

Відповідальність сторін

Крім основних пунктів, що описують відповідальність сторін, у документі можуть бути зазначені додаткові пункти. Наприклад, орендодавець може позначити відповідальність орендаря у разі порушення строків внесення аренної плати або у разі непередбачених умов здачі авто в суборенду.

Автомобіль є дорогим майном, тому при взятті авто в прокат власники вимагають заставу у вигляді грошей. Відповідно до договірних зобов'язань, застава може бути не повернена або повернена справжнім власником лише частково у випадках, коли орендар:

 • відмовився компенсувати збитки, завдані автомобілю під час експлуатації;
 • не повідомив про пошкодження автотранспорту або про його втрату (викрадення, продаж);
 • передав автомобіль третім особам без згоди власника;
 • затримав орендну плату або вніс її із запізненням.

Власник автотранспортного засобу може утримати заставу чи припинити дію договору.

Причини припинення дії угоди

Основними причинами припинення дії орендної угоди є:

 • Відсутність орендної плати за прокат машини.
 • Використання авто не за призначенням або передача третій особі у користування.

Орендар може припинити договір:

 • якщо характеристики машини не відповідають заявленим;
 • якщо власник не здійснює техобслуговування та ремонт автомашини.

Договір може бути припинено достроково у разі смерті власника автомобіля.

Без належного досвіду скласти та написати правильно договір оренди автомобіля вкрай складно, тому правильним рішенням є звернення до професійних юристів чи нотаріуса.

Зразок договору оренди авто

Зразок договору оренди авто

Зразок договору оренди авто 1

Зразок договору оренди авто 2

Зразок договору оренди авто 3

Задавайте питання в InstagramЗадавайте питання в TelegramЗадавайте питання в Viber