+38 067 329 26 26
Зв'язатися з нами
Напишіть нам
USD
  • UAH
  • EUR
RU/UA/EN

Аеропорт в Харкові - інформація для туристів

Hrk Airport - міжнародний аеропорт в Харкові, споруда якого почалася в 1951 р. Урочисте відкриття пройшлося на 1954 р. в день святкування возз'єднання Росії з Україною. Розташований комплекс в історичній частині міста - Основа, тому сам аероузел часто називають «Основа». Час відродження аеропорту - підготовка до проведення Євро-2012, коли був збудований новий термінал, який має пропускну здатність в 1600пас / год.

Термінали аеропорту в Харкові

Комплекс знаходиться в 12 км на південь від центру міста, вважається найбільшим аеропортом східної України. Він готовий приймати літаки Ейрбас A320 і A321, Боїнг 757 і 737 і легші конструкції, включаючи Боїнг 767, Ейрбас A330, АН-124, але з невеликими обмеженнями.

В аеропорту працюють такі термінали:

  • Основний термінал А

Розташований в новій будівлі, сконструйованому для Євро-2012. Щорічно він приймає понад 370 тис. Людей. Розділений термінал на 2 частини - для внутрішніх (2 пункту контролю) та міжнародних авіаліній (5 пунктів контролю, включаючи 2 телетрапи).

Обладнаний 18 стійками для реєстрації пасажирів, здатний обслуговувати до 650л / год. Площа терміналу харківського international airport - 20 тис.м2. Тут знаходиться прикордонна і ТЗ, контроль авіабезпеки, камери схову, пристрої та пристосування для інвалідів, магазини, лаунж зони, банки, кафе і Duty Free.

  • VIP

Займає після реконструкції і модернізації стару будівлю аеровокзалу (праворуч від терміналу «А»). Приміщення повністю переробили по новий термінал для надання ВІП-послуг першим особам держави, бізнесменам і іншим важливим персонам. Площа становить 2 тис.м2, а пропускна здатність аероточкі - 250л / год. Термінал отримав 1 стійку для реєстрації пасажирів та 2-а виходу на посадку. Термінал зберіг радянську стилістику. На його території працює ресторан «Політ», що нагадує 50-ті роки.

  • вантажний термінал

Зведений був в 70-х роках, але в 90-е став непридатним, а на ремонт фінансів у України на той момент не було. Відреставрували його в лютому 2014 р. Площа становить 1,1 тис. М2, а пропускна здатність - 10т / ч.

На території аеровузли працює парковка на 503 місця, є 2 зарядки для електромобілів. Бронювати місця на стоянці не потрібно, майже завжди є в наявності. Дозволено безкоштовний в'їзд на машині - до 15 хвилин, але не більше 1-го в'їзду на добу.

Зберігання та упаковка багажу

У Харкові працює сучасна система обслуговування багажу - BHS. Вона готова обробляти 960 од. б / ч в рамках міжнародних рейсів, а також 600 од. б / ч в рамках внутрішніх рейсів. Головна перевага упаковки речей - мобільність конструкції. Можна розширити систему, створити додаткові точки реєстрації, термінали прибуття в аеропорту.

Онлайн-табло

За повну інтеграцію і поставку інформаційно-технологічних рішень на головному терміналі А відповідає провідний оператор для авіаіндустрії RESA. Уточнити карту вильоту літаків, розклад можна в онлайн-табло прильоту за адресою hrk.aero/arrival або в онлайн-табло вильоту за посиланням hrk.aero/departure. Там фіксується номер і статус рейсу, дані рейсів на вчора, сьогодні і завтра.

Перспективи розвитку аеропорту

У плані майбутньої модернізації та реконструкції міжнародного аеропорту в Харкові Hrk Airport - перебудова авіаційного ангара в термінал С, з якого будуть виконуватися внутрішні рейси. Планують почати будівництво галереї, яка змогла б поєднати існуючий термінал А з новим З з боку перону.

Якщо часто буваєте в Харкові у відрядженнях, плануєте відвідати першу столицю України на вихідні, не забудьте орендувати авто в Харкові компанії BLS. Це дозволить вам не залежати від роботи громадського транспорту, встигнути за поїздку відвідати визначні пам'ятки міста і вирішити всі ділові питання. За невелику плату компанія додасть в салон GPS, дитяче автокрісло і інтернет з вайфай.

Весь автопарк BLS вчасно проходить планове ТО, перевірку після кожного клієнта, перевзутий в гуму по сезону. В ціну вже включена страховка ГО і КАСКО. На сайті автопрокат можна подивитися перелік основних і безкоштовних опцій, які регулярно доповнюються.

Задавайте питання в InstagramЗадавайте питання в TelegramЗадавайте питання в Viber