9 вересня 2019 р.

Автомобільні туристичні маршрути по Карпатам, Закарпаттю і Прикарпаттю

Автомобільні туристичні маршрути по Карпатам, Закарпаттю і Прикарпаттю

Поїздка на авто по Україні - найцікавіший і одночасно екстремальний вид відпочинку. Туристи, об'їздив нашу країну, скажуть, що найкращий час самостійно пізнавати батьківщину і насолоджуватися природою - це весна і літо. Вирушаючи в поїздку, продумайте логічний маршрут і виберіть надійну машину з хорошими шинами. Попереду вас чекає грунтова дорога упереміш з асфальтом, гірський серпантин і часта зміна погоди.

Орендувати авто для поїздок по Карпатам, Закарпаттю і Прикарпаттю в великих містах України краще в компанії BLS. Плюси пересування на машині незаперечні. Ви зможете зупинитися в будь-якому місці, без обмежень за часом. Отримайте свободу, вибираючи автомобільні маршрути по Карпатах, місця для стоянки і тривалість зупинок.

Компанія BLS пропонує вподобане авто в оренду на найвигідніших умовах:

  1. Близькість до початку веселої подорожі (ТС можна взяти з міста Львова, Івано-Франківська, хочете - відразу з Києва).
  2. Швидке отримання ключів від авто з мінімальною бюрократичною тяганиною.
  3. Вигідні ціни на послуги.
  4. Повністю справні машини на будь-який гаманець, смак і потреби.

Закарпатська область і українські Карпати - відмінне місце для автотуризму. Провести весело відпустку допоможе правильно складений маршрут. Нижче розповімо про ТОП-5 найпопулярніших маршрутів, які туристи називають найбільш цікавими.

Старі замки Закарпаття

Туристичний маршрут для мандрівника складається таким чином: Ужгород - Невицьке (11км) - Мукачево (50 км) - Чинадієво (10км) - Карпати (8км).

Розглянемо поїздку більш детально:

Ужгород. Відвідайте замок-фортецю, яку переобладнали під музей. Будова датується XI століттям, належала у той час італійському графу Другетті. Неаполітанці залишили для України не тільки архітектурну пам'ятку, а й страшну легенду. За розповідями місцевих жителів, єдину дочку графа замурували живцем у стінах фортеці за те, що вона закохалася в чоловіка, який хотів захопити ці володіння. Дівчина провела загарбника в стіни будинку, минаючи охорону.

В результаті не заспокоєна душа періодично бродить по замку, лякаючи охорону ввечері і вночі. До речі, в будівлі є інсталяції покоїв колишніх господарів, можна подивитися і навіть пообідати в стінах фортеці.

Невицьке. На околиці села розташувався ще один старий замок Закарпаття - будинок Поган-діви. Так місцеві називають родичку сім'ї Другетті аристократку Анну. Жінка була крутого характеру, відрізнялася жорстокістю. Особливо, діставалося красивим і молоденьким дівчатам. Ходили чутки, що вона приносила їх в жертву, щоб продовжити свою молодість. Замок стоїть нині в руїнах, але його містична Слава не гасне. Любителі гострих відчуттів, дослідники, цінителі історії і паранормальних явищ часто навідуються в це місце.

Мукачево. Назва міста йде від слова «вимучені». Справа в тому, що навіть після 600 років, жителі згадують, якою ціною вони відвоювали триповерховий замок Паланок. Вас чекають камери тортур, тюремні підвали, власна площа і багато оповідань про кохання, гідність і честь. І вишенька на торті - відмінна оглядова з колишніх покоїв господарів.

замки Ужгород Невицьке Мукачево

Чинадієво. Опинившись в цьому місці, зможете подивитися на єдиний замок Сент-Міклош, який можна назвати «живучим». У цьому місці Україна знімає історичні фільми, тут знімають весільні ролики, можна на якийсь час відчути себе заможним вельможею. Жителі замку дотримуються старих традицій в їжі, моді і спілкуванні.

Форт зі звивистими ходами і потайними кімнатами, середньовічними розвагами, відкритий в будь-який час доби. Якщо плануєте заночувати в цьому місці, то відвідайте незвичайну факельну екскурсію.

Карпати. Раніше в мисливський замок графів Шенборнів навідувалися цілі кортежі зі знаттю, щоб провести вихідні в цій карпатській долині. Вельможі цінували європейську архітектуру, але особливо містичні знаки, символи і передбачення. Вони втілили ідеї своїх надій, вірувань, міфів, арифметичні і астрологічні прогнози в цьому місці.

Цікаво, що в форте вікон стільки ж, скільки і днів в році - 365. На машині час є, можна і перевірити ще раз. Облагороджена територія здивує красивим парком, наявністю оленячого розплідника, джерелом молодості. Увечері можна відпочити, знявши номер прямо в графських покоях - на території угідь Шенборнів є санаторій.

 замок Сент-Міклош, замок графів Шенборнів

Природа і краса Карпат

Патріотичні настрої пробуджують в українців інтерес до рідних земель. На першому місці стоїть маршрут подорожі по Карпатам на автомобілі, де для туризму є все: самобутня культура, красиві гори, чисті озера, смачна місцева кухня і наявність розгалуженої мережі автомобільних доріг. До всіх пам'ятних місцях можна під'їхати на машині. Отже, ось черговий план поїздки. Виїзд зі Львова.

Водоспад на річці Кам'янка і Мертве озеро. Зупиняємося в районі заповідника «Сколівські Бескиди», а це в 1,5 год їзди від Львова. (Близько 110км). Головне, не пропустіть поворот з покажчиком до заповідника. Водоспад - одне з наймальовничіших місць в Карпатах. Щоб побачити Мертве море, доведеться пройтися пішки. Цікаво, що вода в цій водоймі вугільно-чорного кольору. Там велика концентрація сірководню, так що половити рибу не вийде.

Водоспад на річці Кам'янка і Мертве озеро

Скелі Довбуша. Дорога веде в Івано-Франківську область, Болехівський район. Подивіться на великі камені самої вигадливої форми, висота яких 50м. У скелях були печери, які складали єдине ціле з фортецею. Але зараз туристи можуть задовольнятися тільки цікавими легендами. Оцініть природу, поласувати місцевими стравами в придорожніх колибах.

Вулкан Старуня. Це єдиний в нашій країні діючий вулкан. Недалеко від села Надвірне доведеться з'їхати з траси за вказівником «Старуня». Там вже йде грунтовка. Бонус такої поїздки - грязьовий вулкан. Його ж називають витвором рук людини і одночасно пам'ятником природи. В кінці ХІХ століття на заході країни добували нафту. Сьогодні ґрунтові води потрапляють в занедбані свердловини, викликаючи окислення нафти. Все це призводить до вивільнення теплової енергії, яка підживлює вулкан.

Озеро Синевир. У цьому звіті мандрівника займає почесне місце. Десь 2 години по серпантину - і ви підніметеся до водойми. Його параметри 989м над рівнем моря, площа 4-5 га, глибина місцями досягає до 24м. Історія озера вражає. Як часто буває, це трагічна любов графської доньки Синь до бідного і гордого пастуха Вира. У різних інтерпретаціях та з різними емоціями про неї із задоволенням розкажуть місцеві. А поки милуйтеся краєвидами і вдихайте кристально чисте повітря. Зупиніться тут на вихідні.

Скелі Довбуша, Вулкан Старун, Озеро Синевир

Незвідані місця за маршрутом «Кам'янець-Подільський - Хотин»

Маршрут найкраще почати з міста Кам'янець-Подільський, який розмістився на білих скелях Смотрицького каньйону. Ця частина України увійшла в ТОП-3 за кількістю історичних пам'яток. Багато місць не мають аналогів. Не тільки в нашій країні, а й Європі. Отже, поїхали.

Маліївці. Рухаючись в середньому 45 хвилин по трасі, ви потрапляєте в село Маліївці. Його можна насилу знайти на карті, так що населений пункт часто залишається за полем видимості у туристів. Але саме в цьому поході можна побачити єдиний в країні водоспад-каплицю, який був зведений ще в 11 столітті.

Кривче знаходиться близько 105 км від Маліївці. Тут можна подорожувати по печері «Кришталева». Правда, багато недоступно, з 23 км, можна обійти тільки 3 км, та й вони вразять вас надовго.

Дорога приведе вас до Хотинської фортеці, якщо рухатися далі десь 50 км від Кривче. На цих землях розважалися князівські вельможі. Саме тому пішла назва Хотин. Місцеві досі вважають, що це місце виконує заповітні бажання.

водоспад-каплиця, печера Кришталева, фортеця Хотин

Самостійне подорож по західній Україні влітку на авто по маршруту «Львів - Урич - Розгірче»

Стартуємо на авто зі Львова. В 90 км від міста є село Урич. Подивіться в цьому місці старий форт «Тустань», який місцеві жителі кличуть «сплячим драконом». Гострі скелі цієї будови служили свого часу митним пунктом на соляному шляху.

Розгірче. Через 55 км по мальовничій місцевості потрапляєте в Розгірче. Примітний в цьому місці християнський православний монастир. Його збудували в печерах, які утворилися ще до н.е. Скелі ще пам'ятають язичницькі обряди і жертвопринесення, які проводили стародавні люди.

Бубнище знаходиться всього в 45 км від монастиря. Доведеться залишити авто на стоянці і пройтися пішки. При бажанні візьміть намет, щоб заночувати в оточенні місцевих скель Довбуша. На кінній прогулянці можна обійти місцевість, і знайти ділянку для ночівлі. До речі, що з'явилися на місці тектонічного розлому скелі, за розповідями жителів, співають, лікують недуги і навіть чують думки і молитви. А людям з чистими помислами і бажаннями - навіть допомагають.

форт «Тустань», печера монастир, скелі Довбуша

На авто по Гуцульщині

Це автоподорож по Закарпаттю відніме у вас 2-3 дні, а в дорозі проведете на транспорті 6-8ч. На Гуцульщині, як ніде в Україні, можна з легкістю почути шум віків, почерпнути віру і силу в майбутнє. Вам відкриється краса природи гірського краю, харизма жителів, колоритні вбрання і самобутність. Саме про цей край і його людей в українських книгах написано найбільше.

Поїздка буде просуватися по маршруту Івано-Франківськ - Богородчани - Манява - Надвірна - Делятин - Яремче - Татарів - Ворохта - Верховина - Криворівня - Косів - Шешори - Космач - Коломия. Якщо немає повних 3 дні, то просто викиньте з поїздки Шешори - Космач. Можна і по-іншому закінчити свою подорож, якщо з Косова попрямувати на Вижницю, а вже звідти - на Чернівці. Ночувати краще в містах Косів і Яремче.

Прокладаючи маршрут по західній Україні на автомобілі, ви отримуєте не тільки простір для своїх пересувань, але і місткий багажник для речей. Візьміть з собою намети, щоб заночувати під озером Синевир, спорядження для гірського туризму, щоб забратися на скелі Добвуша або похідний казанок, щоб в будь-якій частині лісу не залишитися без їжі.

Самостійний вояж по Карпатам, Закарпаттю і Прикарпаттю можна доповнити катанням на лижах взимку, дегустацією місцевих вин і неповторною красою засніжених гір. Саме тому такі мандри автомобілем з року в рік набирають все більшої популярності серед інших варіантів відпочинку в нашій країні.

Оренда авто у Львові. Прокат автомобілів подобово Львів без застави

Задавайте питання в InstagramЗадавайте питання в TelegramЗадавайте питання в Viber