+38 067 329 26 26
Зв'язатися з нами
Напишіть нам
USD
  • UAH
  • EUR
RU/UA/EN

​Буковель – найкращий гірськолижний курорт України

Буковель – це найбільший гірськолижний курорт в Україні та Східній Європі. Це найпопулярніший курорт у Карпатах. Буковель – ідеальний простір для мега-комфортного відпочинку будь-якого сезону, куди регулярно організовують тури. Але найчастіше сюди приїжджають узимку, щоб насолодитися катанням на лижах та сноуборді. Розберемо, що є у Буковелі, чим вона славиться, які пам'ятки розташувалися поблизу та як правильно вибрати трасу.

Інфраструктура Буковеля

Буковель закохує з першого погляду. Він зустрічає відпочиваючих мальовничою красою природи, засніженими гірськими схилами, свіжим повітрям. Тут є абсолютно все, щоб відпочинок був чудовим. Тому тури до Буковеля коштують недешево, але дозволяють отримати високу якість послуг.

Географічне розташування та клімат Буковеля

Географічний Буковель знаходиться в західній частині України. Це Івано-Франківська область. До найближчого аеропорту в Івано-Франківську – близько 100 км. Найближче знаходиться селище Поляниця – лише 1 км, а чисельність населення там 600 осіб.

Курорт знаходиться на схилі карпатських гір, а саме:

  • Довга;
  • Бабин Погар;
  • Буковель;
  • Чорна Кльова;
  • Бульчинеха.

Один із плюсів курорту – вдале місце розташування. Буковель є заповідною територією, яка є частиною Карпатського національного парку. Останній перебуває у оточенні п'яти гір, у яких і розташували спуски.

Це цікаво! Географічний центр Буковеля – озеро Молодості.

На курорті панує помірно-континентальний клімат. Його характерні прояви – м'яка зима та тепле літо. Буковель ідеально підходить для зимових видів спорту, а також часто організовують екскурсійні тури.

Сезон для катання на гірках триває з листопада до травня. Але курорт актуальний і в будь-яку іншу пору року. Він приваблює шикарними готелями з чудовими умовами проживання, повним пансіоном, спа-центрами, мальовничою природою, пам'ятками, можливість освоїти активні види відпочинку.

Розважальна інфраструктура

Інфраструктура курорту продумана до дрібниць. Тут пропонується безліч різних розваг, тому відпочиваючих, які приїхали в тур, точно не буде нудно.

Можливі розваги:

  • Спа-центри – вони пропонуються як у готелях, так і просто на території курорту, де можна поплавати в басейні, поринути в гарячий чан, поніжитися в джакузі, записатися на масаж, до косметолога та оздоровитися в цілому;
  • активний відпочинок – санна траса, катання на сноутюбах, ковзанах;
  • відвідування Ice Land – крижаного комплексу (єдиного в Україні), де можна насолодитися напоєм у крижаному келиху та навіть залишитися на ніч у крижаному номері з хутряним ліжком;
  • прогулянка у велопарк - там же можна орендувати велосипед і вирушити в подорож прокладеними велотрасами.

Якщо ви приїхали в тур Буковелем влітку, можна вирушити на пляж біля штучного озера. Його довжина два кілометри. На ньому є все необхідне - бунгало, парасольки, лежаки, роздягальні та душові. Для дітей передбачені басейни. Також на пляжі є рятувальна служба, медичний пункт та кафе.

прогулянка у велопарку

Які екстремальні розваги?

Любителі екстремального відпочинку не будуть розчаровані туром до Буковеля. Найбільший адреналін подарують, безперечно, чорні траси. Також можна вирушити в подорож на снігоходах або квадроциклах. Заряд яскравих емоцій забезпечено.

  • Інші екстремальні розваги, які можна оформити в турі або відвідати окремо:
  • захоплюючі прогулянки на собачій упряжці - її тягнуть сибірські хаски;
  • похід до сноупарку, на території якого є спеціальні фігури для катання на борді чи лижах;
  • катання на вейк-борді, катамарані, гідроциклі, водних лижах – доступне тільки в теплу пору року;
  • відвідування атракціону родільбан Speed Fun для катання на санях по гірках довжиною 1500 метрів з крутими віражами та поворотами – швидкістю доведеться керувати самостійно;
  • вибір швидкісного спуску «Тролей», де потрібно спускатися на ролику круто нахиленим тросом – загальна довжина 1130 метрів, а перепад висот досягає 190 метрів (це найдовший атракціон такого плану у світі);
  • відвідування зиплайну, що підвішено серед дерев на канатах – буковельські гірки Roller Coaster Zipline з крутими віражами, спусками та підйомами загальною довжиною 500 метрів;
  • катання на «Маятнику – найбільших гойдалках в Україні (можна стрибнути самому або вдвох з висоти дев'ятиповерхового будинку над водоймою);
  • атракціон Reverse, що нагадує крісло, яке буде плавно підійматися вгору на 50 метрів, а потім на великій швидкості та раптово полетить вниз;
  • мотузковий парк «Екстрім парк» дозволить отримає заряд адреналіну – в ньому і дитині, і дорослому буде цікаво, тому що пропонуються різні рівні складності;
  • «Роуп Джампінг» – це можливість стрибнути з висоти 28 метрів у вільному падінні, якщо ви давно мріяли, і аналогів цієї роуп-станції за висотою в Україні немає;
  • «Жага швидкості» – це назва екстремального картингу, який має драйвову трасу довжиною 500 метрів.

швидкісний спуск «Тролей»

Любителям велотранспорту можна вирушити на екстремальний атракціон Bike Zip. Там можна покататися велосипедом над озером на висоті 30 метрів. Загальна довжина такої траси становить 560 метрів. Це єдиний подібний атракціон у Європі, а за довжиною йому немає аналогів у всьому світі.

Житло у Буковелі: готелі, бази, приватні будинки, котеджі та розцінки

Збираючись у тур, варто заздалегідь продумати місце проживання. Можна вибрати:

  • готелі – від 600-900 грн./номер залежно від віддаленості від центру, категорії номерів, інфраструктури;
  • Основи - актуальні для великих компаній (відпочиваючих у турі), ціни від 300-400 грн. з особи на добу;
  • котеджі – розраховані на 2-16 осіб, ціни від 2500 грн/добу.

Бронюватимуть краще на офіційних сайтах компанії. Якщо поїздка здійснюється від тур агенції, там уже все продумано, і можна розслабитись. До речі, до туру часто включені екскурсії. Зручно, якщо до них недалеко.

Що можна побачити в Карпатах недалеко від Буковеля?

У Буковелі та Карпатах є чимало пам'яток. Одна з них – етнопарк Гуцул Ленд. Можна побачити, як історично був побут у мешканців Карпат (бойків, лемків та гуцулів). Додатково пропонується відвідування майстер-класів. Усім, а особливо дитині, буде цікавий контактний зоопарк, де живуть як домашні, так і екзотичні вихованці.

Можна поїхати на екскурсії до сусідніх міст:

  • 26 км. до Микуличин;
  • 15 км до Яблуниці;
  • 33 км до Драгобрату (Ясіня);
  • 51 км до Рахова;
  • 259 км до Славського;
  • 52 км. до Верховини.

Чим і як дістатися до Буковеля?

Є різні способи дістатися Буковеля. Найкомфортніший – автомобіль. Найдоступніший – поїзд.

Залізничний транспорт

Можна дістатися до вокзалу в Івано-Франківську, Тернополі, Львові, Луцьку, Ворохті, Яремчі. Далі потрібно рухатися автобусом, таксі або особистим транспортом до Поляниці.

Автобуси

Із більшості міст Західної України курсують автобуси до Буковеля. Зручно дістатися поїздом чи літаком до найближчого великого міста (Івано-Франківськ, Львів тощо). А звідти вибрати вже громадський транспорт.

Власний автомобіль чи орендована машина

Автомобіль – це максимальний комфорт. З будь-якої точки України треба рухатися у бік Івано-Франківська. Потім необхідно їхати через Надвірну, Делятин, Яремче, Микуличин та Татарів. Далі – бажаний Буковель.

Не обов'язково вирушати у тривалу поїздку на особистому транспорті. Є альтернатива – оренда авто. Можна вибрати компанію BLS, що пропонує приємні ціни та широкий вибір автомобілів у прокат. Величезний плюс - не потрібно переживати про ТО, страховку і т.д.

Буковельські витяги: особливості та робочий графік

У Буковелі є 17 витягів. Усі вони відображені на будь-яких схемах та картах, де показані гірки для катання. Протяжність гірськолижних трас – 68 км, а ведуть до них різноманітні підйомники.

Найдовші черги зазвичай на витяги №1, №8, №15, №12.

Усі витяги працюють за одним графіком – з 7:30 до 19:30. Але траси працюють довше – вони приймають відпочиваючих до останньої години. У них добре освітлені гірки, тому катання буде безпечним навіть після заходу сонця. На картах та схемах для лижників відображено графік роботи і гірок, і підйомників. Також отримати інформацію можна у касах. Там же продаються карти та схеми, якщо у планах, щоб вони були із собою весь час.

Пропонуються такі види витягів, вибирати які потрібно по карті з урахуванням рівня складностей гірок:

  • крісельні моделі;
  • бугель;
  • мультиліфти.

Підйомники крісла – це переважно двомісні моделі. Але є й деякі інші. Є кілька крісельних моделей, які розраховані на три та чотири місця. Мультиліфти – це спеціальний транспорт для того, щоб дістатися до витягу №15, 7, 1. Переважно такі витяги знаходяться біля навчальних зон.

Буковельські витяги

SKI-пас в Буковелі: які ціни в 2021 році

Скі-пас - це магнітна картка, яка дозволяє проходити на всі витяги. Вартість залежить від сезону:

  • низький – з 18 березня до 17 грудня;
  • високий – з 18 грудня до 1 січня та з 7 січня до 17 березня;
  • святковий – з 2 по 6 січня.

Ціна на низький сезон – 650 грн./добу, високий – 1050 грн./добу, святковий – 1350 грн./добу. Можна купувати і окреме катання – у середньому 150-300 (залежить від конкретного витягу та наявності пільг).

SKI-пас в Буковелі

Оренда гірськолижного спорядження: розцінки 2021 року

На гірськолижному курорті пропонується спорядження прокат в 16 пунктах. Є розподіл на категорії.

  1. Категорія А. Це спорядження високого класу професіоналів. Ціни від 450 грн./добу.
  2. Категорія В. Нове висококласне спорядження із колекцій, яким 2-3 роки. Ціни від 300 грн./добу.
  3. Категорія С. пропонується прокат спорядження, якому 3-5 років. Підходить для більшості катаються. Ціни від 200 грн./добу.
  4. Категорія D1, D2. Дитяче спорядження, відповідно, нове та з колекцій 2-3 річної давності, 3-5 річної давності. Ціни від 200-150 грн./добу.

Вартість наведена за комплект для лижника та сноубордиста. Шолом можна взяти окремо за ціною від 80 грн.

Вибір траси: спуски за рівнем складності

Траси Буковеля запропоновані у великій кількості. Це гірськолижний курорт, на якому є можливість такого значного вибору. Пропонується 67 різних трас. У них різний рівень складності та протяжності. Не доведеться нудьгувати ні новачкам, ні екстремалам.

Пропонуються такі гірськолижні траси в Буковелі за рівнем складності:

  • сині – для дітей та новачків;
  • червоні – місцями складні та навіть небезпечні траси у Буковелі, підходять для досвідченого лижника;
  • чорні – сподобаються досвідченим спортсменам та екстремалам.

Не потрібно намагатися відразу ж освоїти червону чи чорну гірськолижну трасу, якщо ви поки що новачок у катанні на лижах чи сноуборді. Це питання не просто гарного проведення часу, а й безпеки.

гірськолижні траси у Буковелі

Траси для новачків

Є сині траси у Буковелі, які ідеально підходять для новачків. Вони відрізняються досить пологим схилом, без різких згинів. Синя гірськолижна траса ідеально підійде для навчання та тренувань. Це такі маршрути:

  • 5A - 1794 м;
  • 1C - 1587 м;
  • 2C - 1759 м;
  • 14A - 2132 м;
  • 22C - 270 м;
  • 5B - 1446 м;
  • 1E - 2235 м;
  • 7A - 1048 м;
  • 14Z - 324 м;
  • 11F - 2065 м.

Остання траса – 11F – вважається однією з найскладніших із синіх. На ній є досить круті повороти. Вона підійде для тих, хто вже хоч кілька разів освоював свої сили в катанні. Це саме стосується і гірськолижної траси 22С. До плюсів відносять відсутність черг. Обидві вказані траси у Буковелі підійдуть і впевненим новачкам, і вже досвідченим лижникам, сноубордистам.

Поруч розташовані дві траси у Буковелі – 1Е та 1С. Перша відрізняється досить великою шириною. Вона легка в освоєнні та пологи. Така гірськолижна траса сподобається лижникам та сноубордистам, які ще не мають достатнього досвіду. Сусідна гірськолижна траса 1С вужча, а також маневрена. Дістатись можна на підйомнику 1R. Багато хто знає, що він – показник того, що його траси в Буковелі будуть доступні в освоєнні.

Спуски 5В та 5А – найкраще рішення для новачків. Відмінні риси - велика довжина, пологий спуск, неможливість розвитку великої швидкості. У них мінімальний рівень складності, а отже, людина має можливість детально опрацювати свої навички, і бути вже підготовленою до більш складних спусків.

Найбільшою довжиною у Буковелі приємно вражає траса 14А, до якої веде витяг №14. Вона сподобається тим, кому хочеться не лише кататися, а й милуватися мальовничою місцевістю. Можна побачити озеро Молодості, ялини, пагорби та багато іншого.

Для сімейного відпочинку підійде узвіз 7А. Він розрахований на дітей та новачків, які вперше знайомляться з лижами та бордом. Мінус – на витяг завжди є черга.

Досвідченим лижникам може бути нудно на таких трасах у Буковелі.

Червоні траси для людей з досвідом

Гірки середньої складності червоного кольору представлені у великій різноманітності. Вони підійдуть тим, кому ще хвилююче переходити на чорні спуски, але дороги для новачків набридли.

У наступних лижних трас середня складність:

  • 16A - 1741 м;
  • 11A – 600 м;
  • 15D - 500 м;
  • 15A - 1528 м;
  • 8C - 750 м;
  • 11E - 390 м;
  • 15B - 331 м;
  • 13D - 1279 м;
  • 8B - 757 м;
  • 11D - 1598 м;
  • 13A - 1308 м;
  • 15C - 815 м;
  • 13B - 650 м;
  • 13D - 1279 м;
  • 2В - 1459 м;
  • 13C - 570 м;
  • 12D - 440 м;
  • 12C - 696 м;
  • 12A - 1674 м;
  • 8A - 936 м;
  • 2A – 915 м;
  • 1A - 1602 м;
  • 5D - 700 м.

Найпопулярніша траса, яка має середній рівень складності, – це 2В. Вона примітна тим, що спуск широкий, великий, досить пологий, а під кінець він перетворюється на ряд пагорбів. Мінус – тривалий час очікування підйомника.

Важливо! Найкоротші траси – це 8В та 8С. А якщо хочеться трохи адреналіну, вибирайте 8А – спуск із трамплінами.

Любителям кататися з гори, наприклад з Довга, можна вибрати маршрут 12А. Червоний узвіз у Буковелі з цього пагорбу лише один. Тим, кому подобається фрірайд, підійде траса 12С. Вона характеризується вільним спуском та купинами, але спуск не короткий.

Спуск 16А дуже небагатолюдний. На цих витягах немає черг. Трасу не дуже шанують люди, і зовсім незаслужено. Вона довга, має розкішний поворот, аналогів якому немає на всьому курорті.

Чорні траси для екстремалів

На гірськолижному курорті Буковель є чорні траси. Це вибір екстремалів та професіоналів. Хочете скотитися гіркою практично під прямим кутом? Чи готові до різких поворотів? Тоді ваш вибір – такі траси:

  • 11В - 804 м;
  • 5E - 960 м;
  • 5F - 768 м;
  • 1В - 296 м;
  • 16D - 528 м;
  • 16C - 964 м;
  • 5H - 1549 м;
  • 11C - 420 м.

Гірки 5Е та 5F призначені для постійного використання лижною школою. Найчастіше доступ до них закрито. Іноді його відкривають до кінця дня, але на той час якість доріжок значно погіршується.

Професіонали називають однією з найкращих гір 5H. Це недооцінена траса, на якій зазвичай небагатолюдно. Це означає, що лижники і сноубордисти мають можливість оцінити швидкісний пуск повною мірою.

Любителям вільного стилю катання на лижах напевно придивитись гірки 16E, 16D, 11C. Вони призначені для фрірайду, про що свідчать різкі перепади висот, круті схили, вузькі викати та старти. На кожному з таких спусків можна отримати заряд адреналіну, але вирушати на них варто лише тим, хто цілком упевнений у своїй майстерності.

Щоб знайти потрібну трасу, найзручніше користуватися карткою. Вона доступна у вільному доступі до Інтернету. Також карти є на самому курорті – у різних його точках, у сувенірних кіосках.

Одні з найбезбаштовіших трас – 22B та 22А. Перша також підходить для фрірайду. Вони знаходяться в деякій відстані від інших гірок - в нижній точці курорту Карпат. Між собою вони пов'язані канатною дорогою 22. У 2020 році ці спуски закрили, про плани відкриття не розголошується.

Розташування спусків та витягів по лініях

Найзручніше користуватися картою або схемою розташування гірок та витягів. Пропонуємо схему, де відображено точно розташування та час роботи по лініях.

Лінія 1

На карті видно, що є підйомник 1R. Працюємо з 7:30 до 19:30. Траси:

  • 1С – середня складність, для лижників з рівнем катання вище за новачка;
  • 1А та 1D – середня складність, доступна для вечірнього катання;
  • 1В – складна гірка для професіоналів.

гірськолижна траса у Буковелі Лінія 1

Лінія 2

На схемі видно наявність підйомника 2R. Доступні гірки:

  • 2А – найзавантаженіша, середня складність, є веб-камера;
  • 2В – для новачків.

Лінія 5

На схемі видно, що є витяг 5 і наступні гірки:

  • 5А та 5В – пологі гірки з однією проблемною зоною, для новачків;
  • 5H, 5F, 5G, 5E – чорні, круті траси.

гірськолижна траса у Буковелі Лінія 5

Лінія 7

До траси 7А веде витяг №7, а до гірки 7В – №14. Обидві траси підійдуть новачкам та дітям.

Лінія 12

Судячи з карти, на цій гірці вражає мальовничий краєвид з вершини. В іншому це траса середньої складності, і без досвіду немає можливості підніматися до неї на підйомнику 12.

Траса 12 поділяється на:

  • 12D та 12А – для досвідчених лижників;
  • 12С – для професіоналів.

гірськолижна траса у Буковелі Лінія 12

Лінія 14

Це найдовша траса. Знаходиться у найвищій точці курорту. Навіть за картою та схемою видно, що спуск досить крутий, хоча призначений він для новачків.

Можна стежити онлайн за гіркою і підйомником 14, так як є веб-камера.

Лінія 15 та 8

Обидві гірки круті. До них ведуть, відповідно, підйомники 15 та 8. Варіант для впевнених лижників та сноубордистів.

Лінія 16

На карті представлені такі гірки:

  • 16С та 16D – чорні;
  • 16А та 16В – червоні.

До них веде витяг 16.

гірськолижна траса у Буковелі Лінія 16

Лінія 22

На схемі видно, що до трас 22А та 22В веде витяг №22. Він найкоротший у Буковелі. Обидві лінії на чорному схемі.

Рекомендуємо оцінювати рівні складності, користуватися картами та схемами, а починати краще із синіх трас. Їх легко освоїти за два-три дні і можна переходити продовжувати катання на більш складних. А дістатись улюбленого курорту Буковель з комфортом можна на автомобілі в оренду.

Задавайте питання в InstagramЗадавайте питання в TelegramЗадавайте питання в Viber