+38 067 329 26 26
Зв'язатися з нами
Напишіть нам
USD
 • UAH
 • EUR
RU/UA/EN

Франшиза при оренді автомобіля

Сьогодні у всьому світі стає затребуваною послуга оренди автомобіля. Фірми здають напрокат транспорт фізичним особам і організаціям за певну плату. При цьому в якості гарантії клієнтам пропонують оформити франшизу.

Особливості франшизи при прокаті авто

Що таке франшиза і як вона працює, знають багато бізнесменів, що розвивають власну справу. Для чого необхідна франшиза при оренді машини, відомо не всім.

В даному випадку вона виконує роль страховки. Адже в ході використання орендованого авто може статися дорожня аварія або поломка, яка спричинить чималі витрати. На жаль, обов'язкове автострахування не завжди покриває їх в повному обсязі. Саме тому фірми, що спеціалізуються на здачі в оренду автомобілів, використовують франшизу. Вона дозволяє скоротити можливі ризики, не збільшуючи фінансові витрати.

Цей вид страхування показує свою ефективність в разі, якщо в період оренди у автомобіля пошкоджуються:

 • скло;
 • колеса;
 • ходова частина та інші деталі.

Фірми з прокату транспорту мають право утримувати з клієнтів певну суму у вигляді страховки, яка буде виступати заставою і захистить орендодавців від незапланованих витрат, пов'язаних з ремонтом машини або покриттям збитку в зв'язку з ДТП.

Клієнти фірм, що здають в оренду автомобілі, також мають певну користь від франшизи. Вона виражається в тому, що в разі пошкодження орендованого авто їм не доведеться покривати весь збиток цілком. З них буде утримана сума, зазначена в договорі у вигляді франшизи.

Наприклад, людина орендувала машину і оформив страховку на 25 тис. Р. У період оренди пошкодив крило автомобіля. Його ремонт буде коштувати 40 тис. Р. Однак за договором він зобов'язаний заплатити тільки 25 тис. Р.

Теоретично франшиза являє собою добровільну форму страхування. Це означає, що орендар має право не оплачувати її. Однак на практиці в разі відмови від оформлення фірми часто застосовують інші форми гарантії:

 • Підвищують орендну плату в середньому на 20-25%.
 • Покладають повну фінансову відповідальність на орендаря в разі настання аварії або поломки.

Тому відмова від франшизи може бути вкрай невигідним для орендарів. Особливо це стосується людей, що не володіють достатнім водійським досвідом або які не знають всіх тонкощів ПДР в чужій країні. Для них будь-яка поломка авто може обернутися великими витратами.

Повна страховка

Франшиза при оренді авто буває різною. Вона може:

 • компенсувати лише частину витрат;
 • покривати їх повністю.

Другий варіант, званий нульовою франшизою, поширений в країнах Європи. У кожній державі діють свої ставки на даний вид страхування. Середня сума становить близько 20 євро за день оренди. Щоб збільшити кількість бажаючих оформити нульову франшизу, компанії з прокату авто регулярно проводять акції і надають клієнтам знижку на її оплату.

За принципом дії нульова франшиза аналогічна системі КАСКО. При аварії або серйозної поломки вона повністю покриває витрати на ремонт. При цьому обходиться в 1,5-2 рази дешевше, ніж часткова страховка.

Незважаючи на переваги такого страхування, воно не гарантує орендарям повну гарантію від витрат. До переліку страхових випадків не входять наступні дії водія:

 • керування машиною в стані алкогольного сп'яніння;
 • порушення ПДР;
 • агресивна манера водіння.

Якщо будь-яка з цих ситуацій призведе до аварії або нанесення збитку орендованому транспорту, незважаючи на наявність нульової франшизи, клієнтові доведеться виплачувати орендодавцю витрати в повному обсязі.

Система оплати франшизи за орендований автомобіль

Залежно від того, яку саме франшизу вибирає клієнт при оренді автомобіля, вона буде оплачуватися по-різному. Якщо оформляється стандартна страховка, то певна сума блокується на рахунку орендаря. Розблокування рахунку відбувається після того, як орендар вчасно повертає машину без будь-яких пошкоджень.

Щоб отримати назад гроші, орендарю потрібно надати в компанію, у якої був орендований автомобіль, такі документи:

 • посвідчення особи;
 • договір про оренду транспорту.

Отримавши їх, співробітник прокатної фірми зобов'язаний буде оглянути машину. Якщо ніяких пошкоджень не виявиться, рахунок розморозять. На проведення цієї операції у банку може піти 15-20 днів. Після чого гроші повернуть орендарю. Якщо ж буде мати місце незначний збиток або порушення ПДР, зафіксовані ДАІ, то повернуть не всю суму, а її частина за вирахуванням витрат.

Якщо клієнт бажає оформити нульову франшизу, кошти на рахунку блокувати не будуть. Вартість повної страховки або розрахують окремо, або підсумовують з орендною платою.

Оплатити франшизу за орендований автомобіль можна різними способами. Все залежить від компанії, що надає послуги з оренди. У великих і середніх фірмах внести необхідну суму можна за допомогою ембосовані банківської картки (кредитної або дебетової). Невеликі організації, що не мають устаткування для роботи з картами, приймають до розрахунку готівкові кошти.