Подорож по Україні на машині може стати незабутнім і захоплюючим, головне - це відповідально підійти не тільки до ретельного вибору маршруту, а й автомобіля, адже дороги протягом усього шляху можуть бути різними. Безумовно, найкращим часом насолодитися красою України буде або весна, чи літо, так скаже вам будь-який турист. Однак і теплою золотою осінню в країні теж є що подивитися, а головне зробити красиві фотографії на пам'ять.
Хороший автомобіль - це половина успіху поїздки. Найкраще для автоподорожі орендувати транспорт в компанії BLS. Переваги подорожі на авто незаперечні: зупинитися можна в будь-якому місці і в будь-який час, ніхто не буде обмежувати вас за часом (як це було б вибери ви, наприклад, автобусну туристичну поїздку). Автомобіль дає певну свободу у виборі відповідних маршрутів, можливість відчути себе справжнім мандрівником, навіть якщо ви вибрали подорож вихідного дня.
Компанія BLS пропонує вигідні умови оренди автомобіля:
Екскурсії по Києву, замки Закарпаття, пустеля Херсона, заповідник «Асканія-Нова», ліси і гори Карпат, історичні таємниці Вінниччини - це лише мала частка того, що можна побачити, організувавши самостійну подорож по Україні на авто.
Відстань до основних місць відвідування складатиме: Вінниця-Тульчин (90 км), Тульчин-Буша (90 км), Буша-Нагоряни (60 км).
Вінниця - одне з найстаріших міст України, історичний, культурний і торговий центр, заснований в 14 столітті. Однією з головних визначних пам'яток міста багато туристів вважають некрополь і музей знаменитого академіка Пирогова. Саме у Вінниці хірург придбав садибу «Вишня» і прожив в ній до кінця життя. У Миколаївській церкві-мавзолеї (приблизно в 1,5 кілометрах від садиби) можна побачити забальзамоване тіло великого доктора.
Тульчин, візитною карткою якого є палац Потоцьких, довго час вважався одним з кращих маєтків в Європі (поряд з королівськими). Створене знаменитим французьким архітектором маєток щорічно привертає до себе величезну кількість любителів архітектури. Крім того, Тульчин вважався місцем збору декабристів, тому в місті відкрито спеціальним туристичний маршрут слідами декабристів.
Буша - найдавніший скельний храм. Язичницькі келії розташовані на кам'яному виступі, понад 2 тисячі років в храмі відбуваються обряди і полоняются силам природи. Буша вважається одним з найбільших печерних храмів в Європі зі збереженими в первозданному вигляді наскельними розписами і фресками.
Село Нагоряни приваблює туристів своїми вапняковими печерами, що відносяться до кам'яного віку. До сих пір точний вік печер до цих пір не встановлено.
Це цікаво! У сусідньому селі Лядова можна відвідати функціонуючий чоловічий православний монастир, розташований в печерах.
Рух пройде за маршрутом Львів-Урич (90 км), Урич-Розгірче (55 км), Розгірче-Бубнище (45 км).
Якщо ви любите красу величних гір і скель, будьте впевнені - цей маршрут підійде вам ідеально! Подорож по даному маршруту почнеться в селі Урич з древнім фортом Тустань. За часів Київської Русі тут знаходився пропускний пункт між князівствами.
Відразу ж після відвідування форту можна відправитися дивитися житло древніх кроманьйонців, в селі Розгірче. Печери, що виникли до нашої ери збереглися ідеально. А ось колись розташовувався неподалік від жител язичницький монастир, на жаль, частково зруйнований.
Особливою енергетикою володіють камені скель Довбуша, які утворилися на місці розлому тектонічних плит. Скелі розташовані недалеко від села Бубнище. Маючи карту під рукою туди дуже легко дістатися самостійно.
Даний туристичний маршрут забере у вас всього один день.
Відстань між точками маршруту Херсон-Олешківські піски (30 км), Олешківські піски-Асканія-Нова (131 км).
Подорожувати по даному маршруту варто почати з міста Херсона. Тут можна побачити залишки Херсонської фортеці, вцілілі земляні вали, Північні і Очаківська брама. Крім того, на території фортеці розташований Свято-Катерининський собор - унікальна споруда 18 століття.
Увага! Вирушаючи в Олешківські піски жарким літом не забудьте головний убір і воду!
Олешківські піски перенесуть вас в саме серце української пустелі - найбільшої в Європі. Раніше ця територія була закрита для відвідувань і використовувалася для проведення військових навчань. Однак в даний час там знаходиться національний парк і проводяться екскурсії: як піші, так і на джипах.
Після відвідин пустелі варто поїхати в біосферний заповідник «Асканія-Нова» та насолодитися рослинністю і тваринним світом. На території заповідника зібрані рідкісні представники флори і фауни (буйволи, рисі, зебри, лама, тигри і т.д.).
З деякими представниками тваринного світу можна поспілкуватися досить близько. А з дендропарку, розташованому тут же на території заповідника можна привести унікальні фотографії рослин, занесених до Червоної Книги.
Відстань до пунктів призначення Ужгород-Невицьке (11 км), Невицьке-Мукачево (50 км), Мукачево-Чинадійово (10 км), Чинадієво-Карпати (8 км).
Ужгород славиться своєю фортецею, спорудженої в 11 столітті, в даний час тут розташований Ужгородський краєзнавчий музей.
Це цікаво! За легендою, дочка графа Другета була заживо замурована в стіни фортеці через те, що пропустила в будівлю загарбника. Її дух досі бродить по коридорах цього замку і лякає охорону вночі.
Від Ужгородського замку до села Невицьке їхати по автодорозі максимум півгодини. Між Невицьким і селом Кам'яниця можна побачити руїни замку Анни Другет. За місцевою легендою вона мала славу жорстокої, самоуправної і злий жінкою (за що і отримала прізвисько Жорстока Діва), часто приносить в жертву молодих дівчат. Замок давно зруйнований, однак частини веж і деякі укріплення збереглися до наших днів.
Мукачево знаходиться в годині їзди від Невицького. Тут розташований замок Паланок - найстаріша споруда, побудована на горі вулканічного походження. Тут можна побачити камери тортур, тюремні камери, власну площу і послухати безліч цікавих легенд.
Село Чинадієво знаменито своєї романтичної фортецею «Сент-Міклош». Це двоповерхової будівлі з каменю з червоним черепичним дахом змінило безліч власників, прекрасно зберігшись до наших днів. У «Сент-Міклош» крім екскурсій проводяться весільні церемонії.
Втомилися від пам'ятників старовини? Поїдьте уздовж річки Латориці. Через 15 хвилин ви побачите Карпати. Чудові краєвиди, краса лісів, гір і тиші дозволить вам відпочити і зарядитися енергією природи.
Цей маршрут сподобається і дорослим, і дітям. Весь шлях займе приблизно 55 кілометрів, Кам'янець-Подільський-Кривче (5 км), Кривче-Хотин (50 км), а вражень буде дуже багато.
Кам'янець-Подільський приваблює мандрівників своєю архітектурою і величезною кількістю історичних пам'яток, що відносяться до 14-16 століть. Церкви, собори, тріумфальні арки, скелі і старовинні садиби - ось лише мала частка спадщини цього міста. Але особливою популярністю користується фортеця, що збереглася до наших днів і вражає своєю фундаментальністю.
Це цікаво! Знаменитий фільм «Тарас Бульба» знімався саме у Кам'янець-Подільської фортеці.
Мріяли побачити щось незвичайне? Відправляйтеся в село Кривче. Саме тут розташована знаменита Кришталева печера. Загальна довжина печери - 23 кілометри, глибина - 40 метрів, проте для відвідування туристами доступний безпечний відрізок в 3 кілометри. У печері знаходиться безліч коридорів і залів зі стінами з кришталю природного походження.
Приблизно в 40 хвилинах їзди від Кривче знаходиться Хотин з його Хотинської фортецею - однієї з семи чудес світу України. Перший згадки про форте були зроблені ще в 6 столітті, проте він прекрасно зберігся до наших днів. У цій фортеці можна відчути всю міць і непереможність Київської Русі, адже саме вона служила головним оборонним спорудженням від нападів турків і інших завойовників.
Відстань Чернівці-Заліщики (50 км), Заліщики-Нирків (27 км).
Туризм в Тернопільщині стрімко розвивається, особливо автомобільний. Якщо думаєте куди поїхати, щоб побачити стародавні замки і неймовірні споруди, не роздумуйте! Поїдьте в Чернівці і далі по маршруту!
Чернівці - це своєрідна прикарпатська провінція з європейським шармом. Тут знаходиться резиденція митрополитів Буковини і Далмації. Красиві вулички з бруківкою, костел, церкви і собори, перший кам'яний будинок і багато іншого.
Недалеко від Чернівців розташовуються Заліщики. Поруч з цим містечком Дністер змінює своє русло, розвертаючись, тому багатьом здається, що Заліщики - це острівець, оточений водою. Колись давно Заліщики був знаменитим польським курортом, а в даний час це районний центр Тернопільщини.
У 40 хвилинах їзди від Заліщиків розташувався Нирків. Колись давно тут стояв древній замок, до наших днів збереглися лише дві башти в готичному стилі. Однак недалеко від Ниркова можна побачити найбільший рівнинний водоспад України - Джуринський водоспад. Висота водоспаду складає 16 метрів. Неподалік розташовується стара водяний млин і руїни стародавнього міста Червонограда.
Маршрут прекрасно підійде всієї сім'ї, а також закоханим, які мріють зробити красиві фото на пам'ять. Відстань Луцьк-Дубно (56 км), Дубно-Клевань (64 км).
Подорож цього маршруту починається в Луцьку, в замку Любарт. Спорудження прекрасно збереглося до наших днів, тому там є що подивитися. Можна замовити екскурсію і піднятися на В'їзну вежу - вид звідти відкривається неймовірний.
Дубно розташований в 56 кілометрах від Луцька. Тут, біля річки Іква в 1492 році був побудований Дубенський замок. Крім замку туристів приваблює Тараканівський форт з безліччю переходів, де можна заблукати.
Клевань - одне з найромантичніших місць маршруту. Адже саме тут знаходиться знаменитий зелений тунель в формі арки. Дерева і кущі утворили природний тунель кохання, який щорічно відвідують безліч пар.
Самостійно вирушаючи на автомобілі по Україні за допомогою одного з обраних маршрутів, ви можете бути впевнені: у вас будете море позитивних вражень від перегляду пам'яток, відвідування природних пам'яток і унікальних місць країни. Компанія BLS, забезпечуючи вас якісними орендованими автомобілями, робить все, щоб ваше подорож стало яскравим і незабутнім.