Бувалі мандрівники можуть підтвердити, що найкраще відправлятися в поїздку на машині. Це дає повну свободу дій в плані часу і вибору маршруту. При бажанні можна на довше затриматися в цікавому місці йди ж звернути з туристичного шляху, щоб побачити локальні пам'ятки. Підготовку до такої поїздки потрібно почати зі складання плану шляху і підготовки всього необхідного в дорогу.
Що взяти з собою - це питання завжди задають, плануючи подорож по Україні. Перше і найважливіше - документи. Наявність паспорта, посвідчення водія і страховки обов'язково.
Щоб завжди залишатися на зв'язку необхідні:
Можна встановити в автомобілі відеореєстратор, особливо якщо з ним ви відчуваєте себе більш комфортно за кермом.
У довгій дорозі можна занудьгувати, а знайти радіостанцію до смаку не завжди вдається. Тому варто взяти з собою смартфон з скачав музикою, флешку або портативну колонку.
У подорожі на авто завжди повинна бути чиста питна вода. Не зайвим буде невеликий перекус і сумка, яка утримує холод. Брати з собою повноцінний міні-холодильник не обов'язково, можна використовувати спеціальну фольгу для ущільнення стінок сумки. Це допоможе продуктам зберігати свіжість протягом декількох годин.
Ще один обов'язковий пункт - аптечка. У ній повинно бути:
Також обов'язково тримати невелику суму грошей окремо від гаманців. Це ж треба зробити і з копіями документів. Краще зробити кілька кольорових копій.
Це універсальний список, який при необхідності доповнюють. Також в аптечку варто покласти кошти для дезінфекції ран, пластир, бинт. Крім того, кожен автовласник повинен подбати про наявність троса, запасного колеса, вогнегасника і знаку аварійної зупинки. Постарайтеся укласти весь багаж так, щоб на повну розвантаження машини треба було мінімум часу.
І пам'ятайте, що скласти ідеальне подорож на автомобілі неможливо, тому варто зупинятися не тільки там, де планували. Навіть якщо поїздка займе більше часу, вона подарує багато позитивних емоцій.
Якщо є вибір, на якому авто відправитися в подорож, звичайно краще вибрати більш нове. Але в будь-якому випадку не варто нехтувати правилами підготовки:
Також потрібно запастися набором інструментів, маслом, охолоджуючої і гальмівної рідиною, а також домкратом і насосом.
Подорож на машині буде набагато комфортніше, якщо взяти з собою м'який одяг і зручне взуття. Коли поїздка відбувається в жарку пору року, потрібно запастися спеціальною накладкою на лобове скло, що запобігає нагрівання салону під час зупинок. Також можуть стати в нагоді пледи і подушки для пасажирів, особливо, якщо це подорож з дітьми.
Для ночівлі поза приміщенням необхідно подбати про наявність спальних мішків і намети. Для самостійного приготування їжі потрібна пальник. Це зовсім не обов'язкові атрибути, але з ними поїзди буде набагато більш комфортною.
Щоб автомобільну подорож пройшло гладко, необхідно дізнатися свій транспорт якнайкраще: як він поводиться при складних умовах, скільки витрачає палива і наскільки здатний розвивати швидкість.
Не забувайте періодично перевіряти залишок пального і розташування найближчих заправних станцій. Поїздка по мальовничих маршрутах часто дуже захоплюють, тому необхідно проявляти уважність, щоб уникнути неприємних ситуацій на дорозі.
Також не варто розраховувати на безперебійний зв'язок у будь-якій місцевості. Тому важливо мати скачані карти доріг, а краще запастися класичним паперовим варіантом на випадок, якщо смартфон розрядиться.
Якщо хороший маршрут занадто довгий і ви включаєте круїз-контроль, розслабитися і відволіктися від контролю за дорогою легко. За кермом важливо залишатися уважним до всього, що відбувається навколо.
Необхідно вирішити, скільки днів ви будете в подорожі. Кінцевою точкою краще зробити місце, в якому давно хотілося побувати, так емоції будуть найбільш яскравими. Необхідно заздалегідь дізнатися, які на шляху є готелі, кафе і визначні пам'ятки і додати їх на свою карту.
Ретельно сплануйте час поїздок. Зазвичай водії можуть проводити за кермом до 5-8 годин, більш досвідчені - до 10. Але ввести машину необхідно вкрай обережно. Не варто намагатися перемагати себе і боротися з втомою, коли починає хилити в сон. Тому важливо заздалегідь продумати місця зупинок для відпочинку. Раз в 2-3 години варто робити зупинки на 15-20 хвилин. Якщо поїздка відбувається при жаркій погоді і двигун перегрівається, варто періодично давати йому відпочити.
І останній важливий рада - завжди бути готовим до несподіванок на дорозі. Необхідно розуміти, що автомобіль може зламатися, зв'язок періодично пропадає і є ризик заблукати. Тому варто продумати план дій на випадок будь-якого з цих подій. Але є і більш приємні побічні ефекти. Наприклад, можна несподівано наштовхнутися на хороший маршрут, знайти нових друзів або вирулити до пам'ятки.
Якщо в поїздку відправляється кілька людей, варто вибрати одного керівника, який буде координувати процес. Бажано, щоб це був досвідчений мандрівник, до якого інші будуть прислухатися. Не варто запрошувати з собою «слабка ланка», тобто людини, яка може раптово захотіти повернутися додому або поміняти маршрут, нехтуючи складеним планом. Якщо ж поїздка спонтанна, теж не варто розслаблятися лежачи на ліжку в готелі, коли настав час виїжджати.
Завжди потрібно пам'ятати, що подорож на автомобілі - це не марафон, в якому важлива швидкість. Найкомфортніша поїздка для середньостатистичного відпустки триває від 3 до 7 днів. Завжди тверезо оцінюється свої здібності і можливості автомобіля. Досвідчений водій може легко подолати до 700-800 км в день, якщо рухатися по гарному шосе з декількома смугами. Але все такий темп буде досить утомливих, тому вимагає другого водія.
Щоб зрозуміти, скільки в середньому доведеться проїхати за день, потрібно відзначити на карті головні опорні пункти - пам'ятки, природні об'єкти, біля яких ви плануєте зупинятися, а також місця для ночівлі. Після потрібно прорахувати відстань між ними.
Чим більше пасажирів відправляється в подорож по Україні на машині, тим дешевше обходиться поїздка. Але і планування поїздки забирає більше часу, адже потрібно уникнути недомовок і знайти компроміс, тому домовлятися про все стоїть на старті.
Для початку розрахуйте, скільки буде коштувати пальне і візьміть приблизно на третину більше. При підрахунку краще спиратися не тільки на технічні характеристики, але і на свій досвід. Можна скористатися онлайн-калькулятором, але пам'ятайте, що в ньому не можна прорахувати можливий поворот не туди і подальший пошук правильної дороги. Тому потрібно робити запас грошей на такий випадок.
Фонд для покупки палива в дорогу варто формувати в складчину до початку поїздки, щоб по ходу подорожі не розумітися, хто буде платити. Залишок можна розділити в кінці. І подбайте про те, щоб на руках завжди були не тільки карти, але і готівка.
Щоб не забути найважливіші речі в подорож на авто, можна скористатися цим переліком, в якому зазначено, що взяти з собою: